Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014

Αυτοκτόνησε το Καματερό εφέρε ισοπαλία 3-3 με Πανερυθραικό.

Απο 3-0 που κέρδιζε στο α' μέρος ήρθε ισόπαλος 3-3 και έχασε πέναλτι στο 91' με Βασιλείου.

Διπλά... αυτόχειρας έγινε το Καματερό καθώς προηγείτο με 3-0 στο α' μέρος, κατάφερε και ισοφαρίστηκε σε 3-3 ενώ έχασε και πέναλτι στο 91' με τον Βασιλείου. Το παιχνίδι πήρε άγρια μορφή στην επανάληψη ύστερα και από την διαρκή πίεση των φιλοξενούμενων να μπούν στο μάτς.

Το Καματερό μπήκε δυνατά στον αγώνα και άνοιξε το σκορ πολύ γρήγορα μόλις στο 4' με κεφαλιά του Αθανασόπουλου από σέντρα Τρακόση.
Στο 14' κεραυνός σουτ του Βασιλείου έδιωξε ο Μολφέσης. Ζευγάρωσαν οι Καματεριώτες στο 18' με νέο σουτ του Βασιλείου.
Το 3-0 σημείωσε ο Σπυρόπουλος Π.στο 29' ύστερα από ασίστ του Βασιλείου.
Ο Πανερυθραικός αντέδρασε γρήγορα και στο 32' κέρδισε πέναλτι με τον Παπαθανασίου ύστερα από ανατροπή του Μανάρα. Το εκτέλεσε εύστοχα το τερματοφύλακας Μολφέσης. Ευκαιρίες έχασαν οι Καματεριώτες με τους Τρακόση (43') και Παναγιωτόπουλο (45').

Το β' ημίχρονο άνηκε αποκλειστικά στον Πανερυθραικό καθότι οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 50' είχαν ευκαιρία με τον Κοπάνι. Νέες ευκαιρίες στο 63' και 72' με Παπαθανασίου. Στο 85' έδωσε νέο πέναλτι σε ανατροπή του Αντωνιάδη από τον Κουνάδη. Ο Μολφέσης μείωσε σε 3-2. Τρομερή πίεση από Πανερυθραίκο και στο 87' η ισοφάριση σε 3-3 με πλασέ του Παπαθανασίου.

Οι καρδιές όλων των φιλάθλων  έσπασαν στο 91', και από την έσχατη των ποινών που κέρδισε και εκτέλεσε ο Βασιλείου αλλά και απο την απόκρουση του Μολφέση που αναδείχθηκε σε ήρωα των φιλοξενούμενων.
Με λάθη η διαιτησία του Πέρρακη, άριστοι οι βοηθοί Κουτσόγιαννος, Ντάλλας.
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Αποστόλου,Τρακόσης, Παππάς, Δαυίδ, Παναγιωτόπουλος (63'Γαλανός), Μπούγιας, Αθανασόπουλος (70'Σπυρόπουλος Χ.), Μανάρας, Βασιλείου, Σπυρόπουλος Π (46' Κλωναρης), Κουνάδης
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ: Μολφέσης, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Σαξανίδης (71' Μίχας),Σαξανίδης, Γκόλιας, Χατζής, Οικονόμακος (13' Γλυνός), Παπαθανασίου,