Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Κατέρρευσε στο β' ημίχρονο και έχασε 4-1 απο το Θρίαμβο Αθηνών.

Τα τραγικά λάθη της άμυνας στην επανάληψη τα πλήρωσε ακριβά το Καματερό. Δέχθηκε γκόλ ...σχεδόν από το κέντρο ύστερα από χτύπημα φάουλ!!!

Δείτε μερικές φάσεις απο το ματς

Προβλημάτισε με την εμφάνιση της τους φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο γήπεδο Υμηττού, ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 από το Θρίαμβο Αθηνών. Η κατάρρευση ήρθε στο β' ημίχρονο συνέπεια της αυξημένης πίεσης των γηπεδούχων αλλά και της κακής αμυντικής λειτουργίας. Δυο άλλα σημεία που προβλημάτισαν ήταν η 3η κακή εκτέλεση πέναλτι ( ωστόσο κατέληξε γκολ στην επαναφορά) αλλά και η αναποτελεσματικότητα των παικτών σε φάσεις γκολ.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στο ματς ωστόσο πολύ γρήγορα το Καματερό ισορρόπησε την εικόνα και πίεσε. Γενικά το α' ημίχρονο κύλισε χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στα δυο καρέ. Οι γηπεδούχοι  ωστόσο χτύπησαν στο τελευταίο 5λεπτό του παιχνιδιου με δυο καλές φάσεις, η μία κατέληξε άουτ απο πλασέ του Μαστρογιάννη σχεδόν μέσα απο την μικρή περιοχή ενω η άλλη έγινε γκόλ από τρομερό σουτ τον ίδιο παίκτη (41').

Στην επανάληψη το Καματερό μπήκε δυνατά και με τέρμα του Βασιλείου  στο 52' ισοφάρισε σε 1-1, στην φάση αυτή ο Μανάρας εκτέλεσε πέναλτι που απέκρουσε προσωρινά ο Αλευρής. Ο Θρίαμβος αντέδρασε άμεσα και στο 58' κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Παππάς και απέκρουσε ο Σκαματζούρας. Ότι δεν έκανε πρίν ο Παππάς, το έκανε στο 61' με ωραίο γυριστό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή. Στο 64' ο Βασιλείου έχασε μοναδική ευκαιρία σε φάση τετ α τετ με τον Αλευρή.
Το 3-1 πέτυχε ο Φύτρος στο 70'. Για να γράψει το τελικό 4-1 ο Συμεωνίδης με μακρινό φάουλ στο 76'.

Καλή η διαιτησία των Γρίμμα, Δεληθοδωρή και Νάρη

Θρίαμβος: Αλευρής, Ζαχαρόπουλος, Ευαγγελόπουλος, Θεμελίδης, Λιολιός, Τσιούγκος, Νικολάς, Μαντακίδης (82' Σαλαπάτας), Φύτρος (24' Συμεωνίδης), Παππάς, Μαστρογιάννης (79' Χατζηναθαναήλ)
Καματερό: Σκαματζούρας, Παπαιωάννου (76' Λιόνας), Παππάς, Κλωνάρης (66' Παναγιωτόπουλος), Κουνάδης Τρακόσης, Μπούγιας, Αθανασόπουλος, Μανάρας, Βασιλείου (79' Καρβουνιάρης), Σπυρόπουλος