Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Επιβλητικό 6-2 η ομάδα νέων του Καματερού απέναντι στον Αττικό.

Κακοί στο α' και επιβλητικοί στο β' ημίχρονο. 1η Θέση στην βαθμολογία μαζί με τον Αγ. Ιερόθεο.

Με δυο πρόσωπα εμφανίστηκε η ομάδα νέων του Καματερού απέναντι στο φιλότιμο Αττικό. Οι νεαροί παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα  εμφανίστηκαν σαν κοιμισμένοι στο α' ημίχρονο και δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα με αποτέλεσμα να βάλουν στο παιχνίδι τον φιλότιμο πλην αδύναμο Αττικό με το 2-2 του α' μέρους. Οι φωνές του προπονητή τους στην ανάπαυλα απέδωσαν καρπούς και οι ταλαντούχοι στην επανάληψη έβγαζαν φωτιές με το αποτέλεσμα να γράφει στο τέλος του αγώνα 6-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 11' με κεφαλιά του Σαραντάρα ύστερα από σέντρα του Bardhi. Αντέδρασαν οι Καματεριώτες με τον Ιωάννου με σουτ γκολ στο 19'. Ο Κλέιντι με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-1 στο 23' ύστερα από όμορφο χτύπημα φάουλ του Ιωάννου.
Το ματς ήρθε στα ίσια στο 35' με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Αλούσι.

Με την επανάληψη οι Καματεριώτες εμφανίστηκαν με άλλο πρόσωπο, αφού τα άκουσαν και από το προπονητή τους, και ουσιαστικά κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Στο 60' ο Κλέιντι με όμορφη προσπάθεια και διαγώνιο σουτ έγραψε το 3-2. Ο Τσιργιώτης με πλασέ σημείωσε το 4-2 στο 64'. Φάουλ του ίδιου παίκτη στο 67' βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 71' με σουτ του Μποζά έγινε το 5-2. Το τελικό 6-2 πέτυχε ο Θεοδωρόπουλος στο 81' με όμορφο σουτ.

Καλή η διαιτησία του Στάμου, Πλακίδα και Τσουκαράκου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καγιούλης Π., Κούρο (46' Ταλαντζής), Διγώνης (74' Σχοινάς), Μπελαλής (46' Κουτσαί), Ραζάτος, Καγιούλης Ι. (76' Μανωλόπουλος), Θεοδωρόπουλος (81' Δημητρόπουλος), Ιωάννου, Lame, Μποζάς, Τσιργιώτης (81' Πουρπουτίδης).
ΑΤΤΙΚΟΣ: Γιαπιτζής, Καλογερόπουλος, Ρότση, Παναγόπουλος, Τσάβο, Αλούσι, Bardhi (30' Lamaj), Ξένος (46' Καραιλάνης), Σταυρόπουλος, Σαραντάρας, Πολάτος