Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Υπόθεση Σπυρόπουλών το ματς με την Ηλιούπολη που έληξε 3-1.

Καρδιοχτύπησαν άλλα πήραν τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Με πρωταγωνιστές τους Σπυρόπουλους που σημείωσαν τρία γκόλ το Καματερό νίκησε με 3-1 την Ηλιούπολη.  Το ματς πήρε άγρια μορφή στο β' ημίχρονο με τις αποβολές, την ισοφάριση αλλά και τις ωραίες συγκινήσεις που πρόσφερε στο κόσμο.

Το Καματερό μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκόρ στο 3' ο Σπυρόπουλος Χρήστος με πλασέ μετά από όμορφη εκτέλεση φάουλ του Κουνάδη. Οι γηπεδούχοι  που αγωνίστηκαν  με πολλές ελλείψεις έλεγξαν το ρυθμό χωρίς όμως να ανησυχήσουν ξανά το Καταχανάκη.

Όλα τα λεφτά ήταν το β' ημίχρονο. Μοναδική ευκαιρία για νά κάνει το 2-0 έχασε ο Κουνάδης στο 57' όπως και ο Σπυρόπουλος Χρήστος στο 60'. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι στο 62' με γκόλ του Χουχούλη και αφού προηγήθηκε καλή εκτέλεση φάουλ του Δωματιώτη. Στην συνέχεια αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Κλωνάρης ανησυχώντας τους φιλάθλους της ομάδας για τη μετέπειτα εξέλιξη του ματς. Το ματς ήταν 1-1, το Καματερό με 10 παίκτες και τοτε η ομάδα έβγαλε απίστευτο πάθος στο παιχνίδι της. Η ηρεμία επανήλθε στους γηπεδούχους που ξαναβρήκαν ρυθμό και χτύπησαν με το καλύτερο παίκτη του αγώνα, τον Παναγιώτη Σπυρόπουλο. Στο 70΄ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1 και τρία λεπτά (73') αργότερα ο ίδιος παίκτης έγραψε με σούτ το τελικό 3-1.

Με λάθη η διαιτησία του Κατοίκου, σωστοί οι βοηθοί Κουντουρέλης, Σύψας.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ; Σκαματζούρας, Τρακόσης, Δαυίδ, Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης, Σπυρόπουλος Π.(89' Καρβουνιάρης), Παναγιωτόπουλος, Σπυρόπουλος Χ.(72' Μανάρας), Μπούγιας, Κουνάδης (88' Λιόνας)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Καταχανάκης, Χουχούλης, Γάγγος, Ξένος, Αγοραστός(7' Κρίκος), Κάππος, Ζουμπουνέλης, Ευστυλιανίδης(63' Ορφανός), Αναστασάκης, Δωματιώτης, Γεμιστός(46' Σταματόπουλος)