Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Λύτρωση στο 85' για τους νέους του Καματερού.

Νίκησαν με 1-0 τους Αγίους Αναργύρους.

Σπουδαία νίκη σημείωσαν οι νέοι του Καματερού επί της δύσκολης ομάδας, των Αγίων Αναργύρων με 1-0 και παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή του 6ου ομίλου με 19 βαθμούς. Το συγκρότημα του Λευτέρη Βελέντζα, αυτή τη φορά τα βρήκε δύσκολα απέναντι στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έφεραν το ματς στα μέτρα τους και έλεγχαν το ρυθμό του αγώνα. Η καλύτερη επίθεση του ομίλου με 22 γκολ χρειάστηκε αυτή τη φορά ένα γκολ για να κάμψει την αντίσταση των αντιπάλων και να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Στο α' ημίχρονο, που έγινε κάτω από καταρρακτώδη βροχή, οι φάσεις στα καρέ των δυο τερματοφυλάκων ήταν ανύπαρκτες. Μοναδική καλή στιγμή ένα μακρινό σουτ του Τσιργιώτη στο 20' που η μπάλα πέρασε ξυστά από το δοκάρι του Μηνούση.

Στο β΄ημίχρονο, η πίεση των γηπεδούχων έγινε ποιο έντονη χωρίς όμως καθαρό μυαλό στη τελική προσπάθεια. Η λύτρωση ήρθε στο 85' με σουτ του Μποζά και αφού είχε προηγηθεί φάση διαρκείας ύστερα από το φάουλ του Τσιργιώτη.

Με λίγα λάθη η διαιτησία του Γενναίου, σωστοί οι βοηθοί Χρυσάφης, Τσουκαράς.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς(52' Δαρζέντας), Καγιούλης, Διγώνης, Κουτσαί, Ραζάτος, Τσιργιώτης, Θεοδωρόπουλος, Μπελαλής(52' Ταλατζής), Lame, Μποζάς, Μανωλόπουλος(70' Δημητρόπουλος 80' λ.τ Σχοινάς).
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Μηνουσης, Παναγόπουλος, Αντωνίου(65' Γενιδογάν), Καραίσκος, Cela, Μπράκης(68' Μαγγόνας), Λαγός(15' Adranh 75' Καραγιάννης) , Κατρης, Νίκα, Παπαιωάννου(65' Zalecki), Veliu(54' Βαρδακαστάνης).