Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

Μια ολιγωρία έφερε την ισοπαλία.

Πολύτιμο 1-1 έφερε η ομάδα με τα Σούρμενα.

Πολύτιμη εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέσπασε η ομάδα από το ισχυρό συγκρότημα των Σουρμένων. Για 62' έλεγχε το ματς, όντας καλά στημένη από το Νίκο Κουνάδη, παρά τις αγωνιστικές ελλείψεις και παρά την ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων στο β' ημίχρονο.
Η ομάδα ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, με δράστη τον συνήθη ύποπτο Παναγιώτη Σπυρόπουλο, που νίκησε με σουτ το τερματοφύλακα Ασλάνογλου στο 6'. Το α' ημίχρονο κύλισε σε γρήγορους ρυθμούς και από τις δυο ομάδες χωρίς όμως την μεγάλη φάση μπροστά στα καρέ των δυο τερματοφυλάκων.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα δέχθηκε έντονη πίεση απο τους γηπεδούχους που έβλεπαν το ματς να "στραβώνει" για αυτούς. Μια ολιγωρία της αμυντικής γραμμής έφερε το γκόλ της ισοφάρισης στο 62' με πλασέ του Πετρίτση ύστερα από μπαλιά ασίστ του Χατζηγεωργίου.

Παρά το γκολ που δέχθηκε η ομάδα, όλοι στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων, αγωνιζόμενοι με πάθος κόντρα σε μια πολύ δυνατή ομάδα και σε μια έδρα που οι οπαδοί της έδιναν παλμό και ρυθμό με τα τύμπανα και τις φωνές τους.

Το τελικό 1-1 έφερε χαμόγελα στους φίλους της ομάδας καθώς στο γήπεδο αυτό είχε να αντιμετωπίσει και την αρνητική παράδοση των αποτελεσμάτων.

Καλή η διαιτησία των Αντωνίου και Τουμπακάρη, Δόση.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Ασλάνογλου, Μετλίου, Κοντιμπάς, Ακριτίδης, Γκοβίλας (35' Θεοδώρου, 67' λ.τ Τσικριτέας), Τσακίρης, Μπουγιούκος, Αναστασόπουλος, Γιαννόπουλος (59' Πετρίτσης), Χατζηγεωργίου, Πρέκας.
ΚΑΜΑΤΕΡΟ:  Σκαματζούρας, Τρακόσης, Δαυιδ, Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης, Σπυρόπουλος Π. (89' Ανδριτσόπουλος).,Μανάρας, Παναγιωτόπουλος, Λιόνας (68' Σπυρόπουλος Χ.), Κουνάδης (83' Παπαιωάννου).