Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

Το πάλεψε μέχρι τέλους...

Ανέβασε στροφές στο τέλος και ήρθε ισόπαλος 1-1 με Χαλάνδρι.
Μαχητική μέχρι τέλους η ομάδα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από το Χαλάνδρι με σκορ 1-1. Ένα αμυντικό λάθος στο α΄ημίχρονο έβαλε τους γηπεδούχους σε θέση ισχύος αν και μέχρι εκείνο το λεπτό δέν είχαν αν επιδείξουν κάτι το ιδιαίτερο. Αντίθετως η ομάδα είχε αξιόλογες ευκαιρίες για ανοίξει το σκορ.

Στο α' ημίχρονο η ομάδα είχε σούτ στο 25' με τον Παπαιωάννου που πέρασε δίπλα από το τέρμα του Βακερλή. Στο 30' ο τερματοφύλακας του Χαλανδρίου είπε όχι σε φάουλ του Κουνάδη. Ο Λιβατζηνός έπιασε δυνατό σουτ και ο Σκαματζούρας απέκρουσε με διπλή προσπάθεια στο 32'. Νέο πλασέ του Κουνάδη στο 35'απέκρουσε ο Βακερλής. Το σκορ άνοιξε ο Γεωργουδάκης με προβολή και αφού εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας στο 39'.

Στο β' ημίχρονο ο τεχνικός του Καματερού έκανε πολλές διορθωτικές κινήσεις στο σχήμα της ομάδας για να αλλάξει την ροή του παιχνιδιού. Ευκαιρίες σημαντικές  έχασαν οι Παναγιωτόπουλος με φάουλ στο 55' και ο Μπούγιας στο 85' με σουτ μέσα από την περιοχή που πέρασε άουτ. Και για το Χαλάνδρι ο Γεωργουδάκης με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 70' προσπάθησε να πετύχει άλλο ένα γκολ.

Το γκόλ της ισοφάρισης πέτυχε στο 88' με κοντινή κεφαλιά ο Σπυρόπουλος Χ., ύστερα απο σέντρα του Τρακόση.

Καλή η διαιτησία του Σφακιανάκη και των Σαμοιλη, Γεωργή.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Βακερλής, Λαζάρου, Καλογήρου, Χαλβατζής, Καρακάσης, Μπακέας,Λουλούκας, Γεωργουδάκης, Λιβατζηνός, Σπανός, Σκούμας (76' Πατσιαβούρας)
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Σκαματζούρας, Τρακόσης, Παπαιωάννου, Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης (78' Δαυίδ), Παναγιωτόπουλος (67' Βασιλείου), Μανάρας, Λιόνας (46' Σπυρόπουλος Χ.), Μπούγιας, Κουνάδης