Δευτέρα 26 Ιανουαρίου 2015

Στο χαλαρό... η ομάδα 4-0 τον Άγιο Δημήτριο.

Ξαναχτύπησαν οι Σπυρόπουλοι με τρία γκολ (video).

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα νικώντας με το ευρύ 4-0 τον Άγιο Δημήτριο. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη έπιασαν κατά διαστήματα σπουδαία απόδοση και σκόρπισαν τους αντιπάλους τους με το βαρύ σκορ που πέτυχαν. Για άλλη μια φορά το Καματερό μπόρεσε και επωφελήθηκε την δυνατή έδρα που έχει.
Στο α΄ημίχρονο η ομάδα κατάφερε και έκανε αισθητή την παρουσία απο τα πρώτα λεπτά και έτσι δεν άργησε να έρθει το 1-0 στο 13' με έξοχη ενέργεια και σουτ του Παναγιώτη Σπυρόπουλου. Η ομάδα συνέχιζε να πιέζει και στο 26' ο Μπούγιας έβγαλε σε φάση γκολ τον Παναγιωτόπουλο, το σουτ του τελευταίου βρήκε και πάλι τα δίχτυα του Ρούμπη. Οι αντίπαλοι φάνηκαν αδύναμοι να χτύπησουν το ματς.

Στο μεταξύ ο Κουνάδης προέβει σε δυο αναγκαστικές αλλαγές λογω προβλήματων που ανέκυψαν με Μπούγια και Μανάρα χωρίς όμως να επηρεαστεί το υπόλοιπο σύνολο απο αυτές τις δυο αλλαγές.

Στο β΄ημίχρονο η ομάδα συνέχιζε να ξεδιπλώνει και πάλι το ταλέντο της, να πιέζει τον αντίπαλο και γενικά να έχει μια σοβαρότητα στο παιχνίδι της. Στο 77΄σε μια κόντρα αντεπίθεση ο Κουνάδης έβγαλε τρομερή μπαλιά στο Χρήστο Σπυρόπουλο με σουτ στην κινηση αυτός έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 σημείωσε και πάλι ο Σπυρόπουλος Χρ. με έξοχο πλασέ στο 81΄.

Καλή η διαιτησία του Μπακογιάννη, με λάθη ο Σαραντάρης, καλός ο Χριστοδούλου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Παπαιωάννου, Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης, Σπυρόπουλος Π., Μανάρας (46΄Δαυίδ), Παναγιωτόπουλος (69' Σπυρόπουλος Χ.), Λιόνας, Μπούγιας (38΄Κουνάδης)
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Ρούμπης, Φύτρος (50΄ Γκίκας), Πετράκης, Κυριάκης, Σινοβάφης, Ντούνης, Αδαμίδης, Μανιάτης (33΄Καρζής), Καραγιάννης (60΄Μαλτέζος), Ψαρράς, Κοκλίδης.