Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015

Λευκή ισοπαλία με το Ηράκλειο.

Έσπασε από το Καματερό το σερί των 10 νικών του Ηράκλειου (video).

Ύστερα από ένα αμφίρροπο ματς, Καματερό και Ηράκλειο ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 0-0. Η ομάδα κατάφερε και διατήρησε τη φήμη της ισχυρής έδρας όπου σε όλα τα ματς έχει φέρει σε δύσκολη θέση οποιοδήποτε αντίπαλο. Είχε ευκαιρίες να βάλει γκολ, όπως είχε βέβαια και ο αντίπαλος που βρίσκεται στην θέση του ομίλου. Παράλληλα έσπασε και το σερί των δέκα νικών που είχε το Ηράκλειο από την 4η αγωνιστική.

Στο α' ημίχρονο η ποιότητα του παιχνιδιού κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα καθώς και οι δυο ομάδες πρόσεχαν πολύ τους διαδρόμους. Για το λόγο αυτό δεν υπήρξαν σπουδαίες ευκαιρίες στα καρέ των δυο τερματοφυλάκων. Καλή φάση είχε το Ηράκλειο στο 10' με σουτ του Αλεξίου. Όπως και ο Παναγιωτόπουλος με σουτ στο 30'.

Στο β' ημίχρονο το ματς ζωήρεψε, όπως και οι ευκαιρίες, Στο 50' σουτ από τον Λαναρά απέκρουσε ο Σκαματζούρας. Στο 65' ο Κουνάδης δεν σημάδεψε καλά και έχασε μοναδική ευκαιρία να πετύχει το γκολ. Κεφαλιά του Σπυρόπουλου Π. στο 68' πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γιώρα. Στο 75' ο Κατσούλης με σουτ από 30 μέτρα δυσκόλεψε τον Σκαματζούρα και η μπάλα στην συνέχεια βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Οχι είπε και ο Γιώρας σε σουτ του Τρακόση στο 78'.

Καλή η διαιτησία των Παππά, Τουμπακάρη και Ελευθερίου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Σκαματζούρας, Τρακόσης, Παπαιωάννου, Γαλανός, Παππάς, Μπούγιας, Παναγιωτόπουλος (74΄Κλωνάρης), Μανάρας, Σπυρόπουλος Χ.(46' Σπυρόπουλος Π.), Βασιλείου, Κουνάδης (84' Λιόνας)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Γιώρας, Μερτκόλα, Αναγνωστόπουλος (71' Μπράχο), Τριανταφύλλου, Ζανέτος, Σπανός, Αλεξίου, Καλημέρης (35΄Δημογιάννης), Καλιαμπάκας, Κατσούλης, Λαναράς (Ματζουράνης)