Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Θριαμβεύσε επι του...Θρίαμβου με 1-0

Έχασε σπουδαίες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο (Video).

Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε η ομάδα μετά την σημαντική νίκη που σημείωσε με το φτωχό 1-0 επί του Θριάμβου Αθηνών. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη για άλλη μια φορά επιβεβαίωσαν την δυνατή έδρα που διαθέτει η ομάδα μας.
 Έπαιξαν ουσιαστικό ποδόσφαιρο και με σύνεση απέναντι σε ένα σκληροτράχηλο αντίπαλο η ομάδα και κατάφερε και πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης. Το γκολ πέτυχε ο νεαρός Ηλίας Παναγιωτόπουλος με απευθείας χτύπημα φάουλ στο 23'. Το γκολ αυτό ήταν ακριβώς το ίδιο που είχε πετύχει ο ίδιος παίκτης με τον ΑΟ Περιστερίου. Καλή ευκαιρία έχασε στο 13' ο Τρακόσης με σουτ που έπιασε αλλά κοντραρίστηκε από τους αμυντικούς. Το α΄ημίχρονο κύλησε και για τις δυο ομάδες με παιχνίδι κέντρου και με λιγοστές φάσεις μπροστά στα δυο καρέ.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό μετά το 70' όπου και έβγαλε σπουδαίες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκόρ. Στο 78' σουτ του Βασιλείου η μπάλα πέρασε πάνω απο τα δοκάρια του Αλευρή. Νέα φάση στο 79' με τον Παναγιωτόπουλο απέκρουσε πάνω στην γραμμή το σουτ του ο Θεμελίδης. Ενώ σουτ του Βασιλείου στο 80' έξω απο την περιοχή απογείωσε τον Αλευρή στο γαμα της εστίας του και έσωσε σίγουρο γκολ.

Μέτρια η διαιτησία του Γαβρίλη, σωστοί οι βοηθοί Μπαμπάς, Μητρρόπουλος.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Ανδριτσόπουλος, Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης (55' Δαυίδ), Σπυρόπουλος Π., Μανάρας, Παναγιωτόπουλος, Λιόνας (59' Βασιλείου), Κουνάδης (71' Σπυρόπουλος Χ.)
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Αλευρής, Ζαχαρόπουλος, Συμεωνίδης, Ζαγκλής, Θεμελίδης, Λιόσης, Χατζίου (80' Λιόλιος), Ευαγγελόπουλος (72' Σαρανταρίδης), Σαλαπάτας, Ματρογιάννης, Βασίλης (46' Χατζηναθαναήλ)