Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

Άνετα και ...ήρεμα 4-0 τον Ολυμπιακό Λιοσίων

Μια ταχύτητα πάνω οι νέοι σε σχέση με τους αντίπαλους.

Το κυνήγι της 1ης θέσης του 6ου ομίλου συνεχίζεται με την ομάδα νέων να καταδιώκει τον Ήφαιστο Περιστερίου που προηγείται με έναν βαθμό. Ο πίνακας της βαθμολογίας της ΕΠΣΑ αναγράφει 55 βαθμούς για τον Ηφαιστο, 54 για την ομάδα νέων του ΠΑΟ Καματερού. Έχουν απομείνει πέντε αγωνιστικές και όλα δείχνουν ότι καλώς εχόντων των πραγμάτων το πρωτάθλημα θα κριθεί στο εντός ματς με τους Περιστεριώτες την 23η αγωνιστική.

Στο αγωνιστικό μέρος το ματς δεν αντέχει κριτικής καθώς η ομάδα νέων παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι, αυτό των Αγίων Αναργύρων όπου δυσκολεύτηκε να νικήσει τους αντιπάλους της. Με το που ξεκίνησε ο αγώνας οι παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα εμφανίστηκαν αρκετά ποιο ταχύτατοι σε σχέση με τους νεαρούς Λιοσιώτες. Πήγαιναν πρώτοι στην μπάλα, οι μεταβιβάσεις ήταν γρήγορες όπως και οι αυτοματισμοί. Στο 2' μόλις λεπτό οι νέοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Μποζά και έδειξαν στους αντιπάλους ποιος θα έχει το πάνω χέρι στο παιχνίδι.

Στο 29' ο ίδιος παίκτης που ξέρει να παίρνει καλές θέσεις μέσα στην αντίπαλη περιοχή κατάφερε να διπλασιάσει το σκορ ύστερα από άστοχη επέμβαση του τερματοφύλακα Λούτα. Η ομάδα νέων παρουσιάστηκε χωρίς τον Κώστα Τσιργιώτη που λίγες ώρες νωρίτερα αγωνίστηκε με την ομάδα των ανδρών.

Στο β' ημίχρονο χωρίς αφαιρέσει ουσία από το παιχνίδι της η ομάδα νέων συνέχισε στο ίδιο επίπεδο. Στο 53' σε ένα από τα γνωστά και ταχύτατα μπασίματα του ο Κλέιντι πέτυχε γκολ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Δημητρόπουλος στο 73'.

Καλή η διαιτησία του Παππά, Πλακίδα και Κοντοπάνου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς, Πανούσης, Διγώνης, Κουτσαί, Ραζάτος, Κανακάρης, Θεοδωρόπουλος, Καγιούλης, Lame, Μποζάς, Τσουλάκος (παγκος Κούρο, Μπελάλης, Σχοινάς, Καγιούλης, Δημητρόπουλος)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Λούτας, Ζαρκαδούλας, Membelika, Κελαιδής, Μπιμπιζάς, Σοφικίτης, Αεράκης, Lala, Σκούρτης, Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας, (παγκος Mirasi)

Λόγω τεχνικού προβλήματος δεν υπάρχουν στιγμιότυπα.