Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

Προπόνηση το ματς με Εθνικό Αστέρα 4-0

Τα παρατήσαν στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι.

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με... ξεμπούκωμα της επιθετικής γραμμής, που το τελευταίο διάστημα είχε σιγήσει. Το ευρύ 4-0 δεν λεει τίποτα καθώς η εικόνα του παιχνιδιού έδειχνε σε όλους στο γήπεδο οτι θα μπορούσε και πολλά περισσότερα. Βεβαια αρκετές επεμβάσεις σωτηρίες έκανε και ο τερματοφύλακας του Εθνικου Αστέρα. Εκείνο πάντως που προξένησε απορία σε όλους ήταν ο άγριος τσακωμός παίκτων του Εθνικού Αστέρα μεταξύ τους στην αναπαυλα του ματς και καθώς κατευθύνονταν στα αποδύτηρια. Κατηγορία του ενος που γρήγορα μετατράπηκε σε άγρια σφαλιάρα στον αλλον.

Το ματς ξεκίνησε με έντονο ρυθμό απο την πλευρά της ομάδας με σκοπό γρήγορα να καθαρίσει το ματς. Οι επιθέσεις ήταν διαδοχικές στο α' μισάωρο και οι φιλοξενούμενοι μέχρι εκείνο το σημείο αντιδρούσαν καλά ωστόσο με υπομονή ήρθε και το γκόλ. Ηταν το 38' οταν ο Βασιλείου έπιασε διαγωνιο σουτ και έγραψε το 1-0. Και ενω καλά καλά δεν είχαν κοπάσει οι πανηγυρισμοί απο το γκολ του Βασιλείου, η επιθετική γραμμή αλλάξε αστραπιαία την μπάλα και στο 39' ο Σπυρόπουλος Π. σημείωσε το 2-0 με σουτ μέσα απο την περιοχή στο γαμα της εστίας του Καυκά .

Και ενω πηγαίνανε στα αποδύτηρια ήρθε ο αγριος τσακωμός του Χαρικιόπουλου με τον Σαμπάνη. Αναστάτωση ύπηρξε στους φιλοξενούμενους μεταξύ τους και σαν αποτέλεσμα ήταν να παρουσιάστουν στο β' ημίχρονο με τα χέρια κατεβασμένα. Η ομάδα ωστόσο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 46' ο Σπυρόπουλος Χρήστος σημείωσε το 3-0 με κεφαλιά. Οι επιθέσεις απο την αρχή του β'ημιχρόνου ήταν συνεχόμενες και απειλητικές αλλά εκανε καλή δουλειά ο Καυκάς με τις αποκρούσεις του. Το τελικό 4-0 σημείωσε στο 52' ο Βασιλείου με νεο σουτ.

Στο 64' το Καματερό κέρδισε πέναλτι οταν σε μπάσιμο του Κουνάδη, η μπάλα βρήκε το χέρι του Τσαλάκου, την έσχατη την είδε ο α' βοηθός Μυδριώτης. Σε αυτό το σημείο αποβλήθηκε ο Τσαλακου. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο φωνάζαν έντονα για φάουλ στη προηγούμενη φάση. Το πέναλτι έστειλε αουτ ο Λιόνας κατόπιν υπόδειξης του Νίκου Κουνάδη σε μια ενδειξη fair play.
Ευκαιρίες έχασαν οι Μπούγιας (76'), Σπυρόπουλος (77', 80') ενω τραυματίας αγωνιζόταν ο τερματοφύλακας Καυκάς.

Ενος λεπτού σιγή κρατήθηκε στη μνήμη του 22χρόνου ποδοσφαιριστή του Εθνικού Αστέρα, Φώτη Στυλιανόπουλου, που έφυγε απο την ζωή σε τροχαίο.

Καλή η διαιτησία του Καρύδα, Μυδριώτη και Μπάγια.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Παπαιωάννου, Κουνάδης, Δαυίδ, Λιόνας, Κλωνάρης, Παναγιωτόπουλος (46' Σπυρόπουλος Χ.), Μανάρας, Βασιλείου (59' Γαλανός), Μπούγιας, Κατσούλας (27' Σπυρόπουλος Π.)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Καυκάς, Χαρικιόπουλος (69' Ρούφης), Τσαλάκου, Παλάσκας (46' Γραμμόζης), Τριανταφύλλου, Θεοφιλόπουλος, Μουστόπουλος, Σεφέρης (79' Λαινιώτης), Μπακιρτζόγλου, Σαμπάνης, Πετρόπουλος