Σάββατο 4 Απριλίου 2015

Χειρότερα δεν γινόταν....

Χάθηκε το ματς (2-0 απο Περιστέρι) αποβλήθηκε και ο τερματοφύλακας.

Παίζοντας με τρομερό άγχος μετά το γκολ του Περιστερίου η ομάδα δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα μέσα στο γήπεδο του Ηφαίστου. Τα νεύρα κυριάρχησαν στο παιχνίδι της ομάδας στο β' ημίχρονο με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να γυρίσει το ματς. Οι προσπάθειες των παίκτων ήταν ακαρπές, ήταν νευρικές, ήταν χωρίς καθαρό μυαλό και χωρίς την μπάλα κάτω.
Ωστόσο δεν ήταν αυτή η εικόνα του αγώνα στο πρώτο εικοσάλεπτου, οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη μπήκαν δυνατά στο ρυθμό του παιχνιδιού, ήξέραν την σημασία που έχουν τα παιχνίδια απο εδώ και πέρα και μπόρεσαν να δημιουργήσουν γρήγορα επικίνδυνες καταστάσεις.

Στο 7'  σουτ του Παναγιωτόπουλου  απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας Περτζάς. Τρία λεπτά (10') αργότερα και πάλι ο Παναγιωτόπουλος έχασε σίγουρο γκολ όταν το πλασέ που επιχείρησε απο το υψος της μικρης περιοχής πέρασε πάνω απο τα δοκάρια του Περτζά.

Καθοριστικό σημείο του παιχνιδιού ήταν η απώλεια του πέναλτι που κέρδισε ο Βασιλείου σε χέρι του Θανοπουλου. Την έσχατη ανέλαβε να εκτελέσει ο Παναγιώτης Σπυρόπουλος, όμως το σουτ αποκρούστηκε απο τον Περτζά. Ήταν μόλις το 17'.

Οι γηπεδούχοι αφού ξεπέρασαν την όποια αντίσταση απο την ομάδα, άρχιζαν να παίρνουν χώρο και ξαφνικές κόντρες. Πίεσαν καταστάσεις σιγά σιγά  και κατάφεραν και κέρδισαν πέναλτι στην εκπνοή του α' ημιχρόνου, ήταν το 45' ύστερα απο κράτημα του Θανόπουλου απο τον Μανάρα ο διαιτητής σφύριξε την εσχάτη. Το 1-0 σημείωσε εύστοχα ο Παπαναστασίου.

Στην επανάληψη η ομάδα βγήκε με πολλή ένταση στο παιχνίδι της, ήταν νευρική και δεν μπορούσε να βρεί διαδρόμους για να πλησιάσει στα αντίπαλα καρέ. Απο την άλλη οι γηπεδούχοι έπαιζαν χωρίς άγχος, και προσπάθουσαν με γρήγορες αντεπίθεσεις να δύσκολέψουν την ομάδα.

Στο 57' οι γηπεδούχοι είχαν σουτ του Ηλιάδη που αποκρούστηκε δύσκολα απο τν Ανδριόλα. Το τελικό 2-0 σημείωσε με σουτ του Ηλιάδη στο 90'. Στο 92' αποβλήθηκε ο Ανδριόλας για εξύβριση οπαδού. Μέτρια η διαιτησία του Γαβρίλη και των Ζούτη, Ζήση.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Πέρτζας, Πλέστης Π.(81' Μπουζάς), Ιατρούδης, Θανόπουλος, Χρόνης, Λιαγκόζης (46 Πλέστης Χ.), Μπόζιος, Χέλμης, Παπαπαναστασίου, Ηλιάδης (92' Κόλιος), Αργυρός
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Δαυίδ, Παπαιωάννου, Γαλανός, Λιόνας, Κλωνάρης (55' Κουνάδης), Παναγιωτόπουλος (61' Σπυρόπουλος Χ.), Μανάρας, Βασιλείου. Μπούγιας, Κατσούλας (10' Σπυρόπουλος Π.)