Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 10 Μαΐου 2015

Το ταξίδι τελείωσε...

Αντίο στο τελικό απο την ήττα με Ατρόμητο Χαλανδρίου 0-1.

Το όνειρο έλαβε τέλος στο ΔΑΚ Αιγάλεω ύστερα από την ήττα με 0-1 από τον Ατρόμητο Χαλανδρίου. Οι προσπάθειες που κατέβαλαν όλη τη χρονιά σταμάτησαν στο Μπαρουτάδικο. Στο κρισιμότερο παιχνίδι της χρονιάς, οι παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα δεν απέδωσαν αυτά που γνωρίζουν να κάνουν. Οι φάσεις ήταν με το μέρος τους και στο πρώτο ημίχρονο έχασαν μοναδικές ευκαιρίες όπως την απώλεια του πέναλτι αλλά και ανεπανάληπτο τετ α τετ. Τα λάθη σε αυτό το επίπεδο δεν συγχωρούνται.

Οι νεαροί άσσοι της ομάδας ξεκίνησαν δυνατά το ματς και ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο. Στη συνέχεια οι "φιλοξενούμενοι" κατάφεραν και ισοφάρισαν σε απόδοση στο ματς. Έκλεισαν χώρους και διαδρόμους με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα να πατήσουν περιοχή και να κάνουν ευκαιρίες.

Μόλις στο 3' ο Lame επιχείρησε μπάσιμο στη περιοχή και ανατράπηκε από τον Βαγγέλη Παπάζογλου. Ο διαιτητής Μπακογιάννης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εσχάτη ανέλαβε να εκτελέσει ο Τσιργιώτης ωστόσο το σουτ που έπιασε, αποκρούστηκε εύκολα από τον Μαστροπέτρο.
Ο Lame και πάλι στο 10' πέρασε με μοναδικό τρόπο τον Άρη Παπάζογλου και ήρθε απέναντι απο τον αντίπαλο τερματοφύλακα ωστόσο του έφυγε η μπάλα πιο πλάγια και έχασε μοναδικό γκολ.

Και σαν να μην έφτανε αυτό οι Χαλανδριώτες σε μια εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφθασε στο Τσίκρη και με ψηλοκρεμαστό πλασέ άνοιξε το σκορ στο 11'. Το υπόλοιπο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου πέρασε χωρίς να γίνει τίποτε το αξιόλογο μπροστά στα καρέ των δυο τερματοφυλάκων.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο δυνατοί, έχασαν μοναδικές ευκαιρίες να πετύχουν και άλλο τέρμα και γενικά κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Βασικός υπεύθυνος που δεν ανέβηκε ο δείκτης του σκορ, ήταν ο Γιάννης Πλατανιάς που στο 49' είπε όχι σε ανεπανάληπτη ευκαιρία του Ρηγάτου. Ενώ στο 51' απέκρουσε και πάλι σουτ του ίδιου παίκτη.

Στο 60' ο Ραζάτος πρόλαβε τη τελευταία στιγμή και κόντραρε το σουτ του Δρόση που ήταν σε καλό σημείο για γκολ. Στη μοναδική αξιοπρεπή ευκαιρία που έκανε η ομάδα στο 2ο ημίχρονο η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι του Μαστροπέτρου στο 81' ύστερα από σέντρα σουτ του Μποζά. Τη κόκκινη αντίκρισε ο Μπελάλης στο 82' για λάκτισμα αντιπάλου (2η κίτρινη).

Δυστυχώς το όνειρο έλαβε τέλος. Παιδιά σας ευχαριστούμε πολύ, το ταξίδι ήταν πολύ ωραίο.

Καλή η διαιτησία του Μπακογιάννη και των βοηθών Ζήση και Ματσούκα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς, Κουτσάι, Διγώνης (67'Μπελάλης), Ραζάτος, Δημητρόπουλος (49' Μανωλόπουλος), Κανακάρης, Θεοδωρόπουλος, Τσουλάκος, Lame, Μποζάς, Τσιργιώτης
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ.: Μαστροπέτρος, Γεωρώνυμος, Τσίκρης, Παπάζογλου Α., Παπάζογλου Ε., Μπουτσίκαρης, Μπεκος, Κωτσόγιαννης (85' Αυγητίδης), Δρόσης, Απειρανθίτης (63' Κουλούρης), Ρηγάτος