Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2015

Καλή εμφάνιση κόντρα στον Παναθηναικό με 1-1

Η αφόρητη ζέστη δύσκολεψε και τους εικοσι δυο ποδοσφαιριστές
Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε κυρίως στο β΄ημίχρονο με τον Παναθηναίκο φέρνοντας ισοπαλία με 1-1. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία στα πέντε φιλικά που έχει δώσει μέχρι τώρα η ομάδα, δείγμα οτι ο Ποζαπαλίδης δίνει μεγάλο βάρος στην άμυνα, ενόψει του δύσκολου πρωταθλήματος της Α΄Αθηνών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μπήκε στο μάτς "μαγκωμένη" καθώς απέναντι είχε ενα πολύ καλοδουλεμένο σύνολο, όπως είναι αυτό του Παναθηναίκου. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του κέντρου και γύρισαν αρκετά την μπάλα ώστε να βρούν διαδρόμους πρός την εστία του Ανδριόλα. Υπήρξαν στιγμές που οι νεαροί επιθετικοί  του Παναθηναίκου μπόρεσαν να σουτάρουν αλλά ο Ανδριόλας κατάφερε και σταμάτησε τρείς απο αυτές τις επιθέσεις.

Η ομάδα ξεθάρεψε μετά το εικοσάλεπτο βγάζοντας μια καλή φάση στο 26' με τον Μπούγια που δεν σούταρε όταν έπρεπε.
Στην επανάληψη η ομάδα έβγαλε γρήγορες επίθεσεις ώστοσο χωρίς όμως ουσία στην τελική φάση, απο την άλλη οι φιλοξενούμενοι σε μια ανύποπτη στιγμή μπορεσαν να ανοίξουν το σκορ στο 84΄με
μακρινό σουτ του Συλβεστρίδη και ενώ το ματς κύλαγε σε μέτρια επίπεδα εκεινη τη στιγμή.

Το τελικό 1-1 μπόρεσε και  έγραψε στο 89΄ο Κώστας Παπαιωάννου με ψιλοκρεμαστό πλασέ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τσουλάκος, Παπαιωάννου, Μπιμπιζάς, Τσιριγώτης, Λέκκας, Τρακόσης, Παναγιωτόπουλος, Μπούγιας, Μποζάς, Κοντόσταυλος.
Επαιξαν και οι Αθανασόπουλος, Αναστασιάδης, Δαυίδ, Μανάρας, Θεοδωρόπουλος, Σκέμπη
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βασίλας, Οικονομόπουλος, Σάμιος, Ανδρέου (75’ Γκουντούνας), Τριανταφυλλόπουλος, Μίγγος, Αγιασιώτης (80’ Μπουζούκης), Θεοχάρης, Πίσπας, Ρόχας (46’ Σιλβεστρίδης), Κουντουριώτης (60’ Δημήτρουλας).