Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2015

Θετική η πρόβα τζενεράλε ενόψει του πρωταθλήματος

Η ομάδα νίκησε 6-1 το Ζεφύρι
Ως θετικό μπορεί να χαρακτηριστεί το τελικό τέστ κόντρα στην φιλότιμη ομάδα του Ζεφυρίου που ηττήθηκε με 6-1.  Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη έπιασαν σπουδαία απόδοση στο β' ημίχρονο όπου στο διάστημα αυτό πετυχαν τα πέντε απο τα έξι γκολ της ομάδας.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα να έχει την κατοχή της μπάλας και να φέρνει το παιχνίδι στο μέτρα του ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ταχύτατες αντιδράσεις στην κόντρα και έφεραν μια δυσκολία στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού. Παρολάυτα η ομάδα στο 33' άνοιξε το σκόρ με κεφαλιά του Αθανασόπουλου. Στην εκπνοή του α' ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με σουτ του Δελλή.

Η εικόνα του ματς στην επανάληψη ήταν τελείως διαφορετική, η ομάδα έπιασε σπουδαία απόδοση, έπαιξε πολύ πιο γρήγορα και μόλις στο 47΄πέτυχε το 2-1 με τον Κοντόσταυλο. Τρία λεπτά αργότερα (50') ο Καλογερόπουλος με κεφαλιά σημείωσε το 3-1. Στο 71' ο νεαρός σεντέρ φορ της ομάδος Αθανασόπουλος πέτυχε το 2ο προσωπικό τέρμα και το 4-1 για την ομάδα.

Το 5-1 έγραψε στο 81' με κεφαλιά ο Μανάρας. Ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε με σουτ ο Κοντόσταυλος στο 90'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας (74΄Μποζίκης), Τσουλάκος, Μπίμπιζας (46' Μανάρας), Τσιριγώτης (74' Σκέμπη), Παπαιωάννου, Παναγιωτόπουλος (46' Κοντόσταυλος), Μπούγιας (60' Δαυίδ), Λέκκας, Αναστασιάδης (46' Μποζάς), Αθανασόπουλος, Καλογερόπουλος