Πέμπτη 10 Σεπτεμβρίου 2015

Φλύαροι στο α', καλοί στο β' ημίχρονο...

Πολλές δοκιμές και σχήματα από Ποζαπαλίδη με άνετη νίκη 3-1 επι του Απόλλων Αθ. Κ20
Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο β' ημίχρονο οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλιδη νίκησαν άνετα το νεανικό σύνολο του Απόλλων Αθηνών με 3-1. Έγιναν πολλές αλλαγές θέσεων αλλα και διάφορα σχήματα από το τεχνικό του Καματερού προκειμένου να δει τούς παίκτες σε αρκετές θέσεις.
 Στο α' ημίχρονο η ομάδα είχε την υπεροχή ωστόσο αυτή ήταν φλύαρη και δίχως ουσία. Φάσεις μπροστά στο τέρμα του Απόλλων Αθηνών δέν έγιναν παρα μόνο μιας στο 39' που ο αντίπαλος τερματοφύλακας είπε όχι σε διπλή ευκαιρία των παικτών του Καματερού.

Στο α' ημίχρονο δοκίμασε τον Μπούγια στην κορυφή της επίθεσης, το Τρακόση στο χώρο του κέντρου και εν συνεχεία στην πλάγια γραμμή ενω την ίδια εναλλαγή θέσης έκανε και ο Μποζάς. Δίπλα απο τον Λέκκα αγωνίστηκε ο Δαυίδ ενω στο κέντρο της άμυνας ο Μπίμπιζας με τον Τσιριγώτη καθάριζαν εύκολα όποιαδήποτε επίθεση των αντιπάλων.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα συνέχισε την ίδια πίεση προς τους αντιπάλους και μπόρεσε και άνοιξε το σκορ στο 56΄με όμορφο πλασέ του Αναστασιάδη, στο αμέσως επόμενο λεπτό 57' σε μια γρήγορη αντεπίθεση ο Κοντόσταυλος έβγαλε μια φαρμακερή σέντρα αναγκάζοντας νεαρό αμυντικό του Απόλλωνα με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το 3-0 έγραψε με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή  ο Κοντόσταυλος στο 75'. Η ανωτερότητα ήταν εμφανής ενώ ο τεχνικός του Καματερού χρησιμοποίησε και τους 23 παίκτες που έχει αυτή τη περίοδο στη διάθεση του. Μοναδικοί απόντες για διάφορους λόγους οι Σπυρόπουλος, Βασιλείου και Παναγιωτόπουλος Συμεών.

Το τελικό 3-1 σημείωσε  στο 85' ο πρώην ποδοσφαιριστής του Καματερού και νυν από το καλοκαίρι του Απόλλωνα, Λαμέ Κλέιντι με όμορφο μπάσιμο και σουτ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας (55' Μπουρνιάς, 85' Πλατανιάς), Τσουλάκος (64΄Θεοδωρόπουλος), Μπίμπιζας (80΄ Κατσούλας), Τσιριγώτης, Παπαιωάννου (75΄Μαστρογιαννάκης), Λέκκας (56΄ Παππάς), Παναγιωτόπουλος (46' Αναστασιάδης), Τρακόσης (70' Σκέμπη), Δαυίδ (80' Ξενόπουλος), Μποζάς (46' Κοντόσταυλος), Μπούγιας (46' Αθανασόπουλος)