Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

Νίκη ανάσα επι του Χαλανδρίου με 2-1

Ανατροπή του σκορ απο 0-1 έγινε 2-1

Σπουδαία νίκη επι ενός αξιόλογου αντιπάλου, όπως είναι αυτο του Χαλανδρίου, πήρε η ομάδα με σκορ 2-1. Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη κατάφεραν και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ όπως αυτό δημιουργήθηκε απο τους φιλοξενούμενους κατά την διάρκεια του α' ημιχρόνου. Η ισοφάριση ήρθε γρήγορα και επανήλθε η ηρεμία στο παιχνίδι της ομάδας.

Το γκολ των φιλοξενούμενων που σημείωσε στο 22' ο Κατσιούλης με φοβερό σουτ δημιούργησε ανυσυχία στους φίλους της ομάδας καθώς μέχρι εκείνο το σημείο το Καματερό είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και είχε στριμώξει για τα καλά τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους.

Η ομάδα βρίσκοταν πίσω στο σκορ και η σκέψη όλων ήταν μην επαναληφθούν οι προηγούμενες εμφανίσεις που κατέληξαν σε αρνητικά αποτέλεσματα.

Ωστόσο στο 31' ο Καλογερόπουλος κατάφερε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια με προβολή και αφού είχε προηγηθεί κεφαλιά του Μανάρα στο κάθετο δοκάρι του Κατσούλη.

Στην επανάληψη το ματς έγινε γκραν γκινιόλ, η μπάλα πάνω κάτω, με πολύ καλό ρυθμό. Στο 55' σουτ του Καλογερόπουλου απο κοντά κατάφεραν οι αμυντικοί του Χαλανδρίου να διώξουν πάνω στην γραμμή. Ενώ στο 63' ολιγώρησε να σουτάρει ο Σπυρόπουλος απο καλή θέση και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί.

Η φάση του αγώνα έγινε στο 82' όταν ο Κοντόσταυλος κέρδισε πέναλτι απο τον Καλογήρου ύστερα απο ανατροπή. Στην φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρηθήκαν έντονα καθώς υπόστηριξαν οτι έγινε έξω απο την περιοχή. Το πέναλτι το εκτέλεσε εύστοχα ο Σπυρόπουλος και έγραψε το τελικό 2-1.

Οι τρείς αυτοί βαθμοί χαρίζουν πολύτιμη ανάσα για την συνέχεια του πρωταθλήματος καθώς υπήρξαν βαθμολογικές απωλειες απο το άσχημο ξεκίνημα.

Με λάθη η διαιτησία του Σύψα και των Λεοντακιανάκος, Τσολακίδης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Αναστασιάδης, Τσιριγώτης, Μανάρας, Λέκκας, Σπυρόπουλος, Καλογερόπουλος, Αθανασόπουλος(78' Δαυίδ), Μπούγιας(65' Βασιλείου), Παναγιωτόπουλος(54' Κοντόσταυλος)
ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Κατσούλης, Μέρης(83' Τρυφιάτης), Μπακέας(65' Καλογήρου), Θανόπουλος, Καρακάσης, Λειβαρτζίνος, Πατσιαβούρας, Μαυρούλης(46' Γούλας), Κατσιούλης, Τσιτσάρης, Φελέκης