Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Μεστή εμφάνιση απέναντι στο δυνατό Χαιδάρι

Πήρε το βαθμό της ισοπαλίας 0-0

Μεστή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα απέναντι στην ισχυρή έδρα του Χαΐδαρίου, φεύγοντας από εκεί με το βαθμό της ισοπαλίας. Η αμυντική λειτουργία των παικτών του Κώστα Ποζαπαλίδη ήταν κάτι παραπάνω από ενθαρρυντική για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στάθηκαν καλά, έτρεξαν αρκετά και θα μπορούσαν να κλέψουν το τρίποντο αν το σουτ του Τρακόση στο 75' δεν τράνταζε το οριζόντιο δοκάρι.

Αξίζει να σημειωθεί οι γηπεδούχοι ήταν αήττητοι μέχρι τώρα στην έδρα τους. Είχαν νικήσει 1-0 τον Βοτανικό καθώς και 3-1 τον Ήφαιστο Περιστερίου. Αγωνιστικά ωστόσο το α' ημίχρονο δεν έχει να επιδείξει κάτι το αξιόλογο. Οι γηπεδούχοι αρκέστηκαν σε 2-3 σουτ ανευ σημασίας ενώ τα παιδιά του Ποζαπαλίδη "φλυάρισαν" προσπαθώντας να βρουν τρόπο να μπουν στα καρέ του Μίχου.

Στην επανάληψη  το ματς κινήθηκε και πάλι στο ίδιο τέμπο, με τους γηπεδούχους να είναι αρκετά μπλοκαρισμένοι και να μην μπορούν να δημιουργήσουν κίνδυνο καθώς το αμυντικό δίδυμο Μανάρα, Τσιριγώτη έδωσε ρέστα με τις άψογες τοποθετήσεις και επεμβάσεις.

Κορυφαία στιγμή στην εμφάνιση της ομάδας ήταν το δυνατό σουτ του Τρακόση, όπως είπαμε, στο δοκάρι του Μίχου στο 75'.

Με λάθη η διαιτησία του Μπαϊρακτάρη, σωστοί οι βοηθοί Μαχαίρας, Μπεκιάρι

Χαϊδάρι: Μίχος, Πολίτης, Νούλας, Κασάπης, Πανταζόπουλος, Μπατής, Καλαμπαλίκης (62′ Καρώνας), Ρούσα (68′ Χριστούλης), Σαλαπάτας, Κοτσολάκος (84′ Νικολάου), Λέκκας.
Καματερό: Ανδριόλας, Τρακόσης, Αναστασιάδης, Τσιριγώτης, Μανάρας, Λέκκας, Παναγιωτόπουλος (66′ Κοντόσταυλος), Καλογερόπουλος, Αθανασόπουλος, Μπουγιάς (60′ Παπαϊωάννου), Σπυρόπουλος (77’ Βασιλείου).