Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015

Συνήθισαν τα πέναλτι...

Νίκησαν τον Φωστήρα Ηλιούπολης και πέρασαν στην 5η φάση του Κυπέλλου(ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

Στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι κατάφερε και πήρε την πρόκριση η ομάδα, περνώντας στην 5η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Αυτή την φορά κατάφερε και λύγισε τον πολύ δυνατό Φωστήρα Ηλιούπολης με σκορ 1-1 (πεν: 4-2)  . Στα πέναλτι είχε πάρει την πρόκριση και με αντίπαλο τον Πανερυθραίκό.

Η ομάδα είχε ένα άσχημο α' ημίχρονο όπου οι φιλοξενούμενοι έφθασαν με αξιώσεις κοντά στο γκολ αλλά η κλάση του Ανδριόλα κράτησε το ισόπαλο αποτέλεσμα. Ο Ποζαπαλίδης προσπάθησε να κατεβάσει ένα νεανικό σχήμα ωστόσο τα σχέδια του άλλαξαν με τις δυο αναγκαστικές αλλαγές που έκανε. Στο 5' αποχώρησε ο Παπαϊωάννου με τράβηγμα και στο 24' ο Καλογερόπουλος με διάσειση, ενώ χρειάστηκε να έρθει ασθενοφόρο χωρίς ωστόσο να διακομισθεί καθώς κατάφερε και συνήλθε.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία μόλις στο 2' με τον Τοπάλλι όταν σούταρε από καλή θέση αλλά ο Ανδριόλας είπε όχι. Ο Σάχου είχε κεφαλιά στο 37' διπλά από το δοκάρι του τερματοφύλακα του Καματερού. Στο 38' ο Ανδριόλας απογειώθηκε και έδιωξε το σουτ του Φάρου.

Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε καλύτερα στο ρυθμό του αγώνα και αφού οι φωνές του Ποζαπαλίδη
στην ανάπαυλα έπιασαν τόπο. Στο 51' ο Σπυρόπουλος άνοιξε το σκορ ύστερα από φάουλ του Κοντόσταυλου και άστοχη επέμβαση του Μωραίτη.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο 64' και έφεραν το ματς στα ίσια ύστερα από εκτέλεση πλαγίου άουτ του Πεπτάκη η μπάλα πέρασε απο όλους τους αμυντικούς όπου επωφελήθηκε ο Σάχου και με σουτ έγραψε το 1-1.

Καλές ευκαιρίες για την ομαδα έχασαν οι Κοντόσταυλος (75') και Τρακόσης (87').

Στη διάρκεια της παράτασης μοναδική ευκαιρία εχασε ο Σπυρόπουλος για τον Φωστήρα  στο 94' αλλα και ο Μποζάς στο 118'

Καλή η διαιτησία του Σφακιανάκη και των Κορτέση, Μητράκου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Αναστασιάδης, Τσουλάκος(69' Λέκκας), Δαυίδ, Μπίμπιζας, Τρακόσης Κοντόσταυλος, Καλογερόπουλος (24' λ.τ Μανάρας), Αθανασόπουλος, Μποζάς, Παπαιωάννου (5' λ.τ Σπυρόπουλος)
ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠ.: Μωραίτης, Χρήστου(46' Ηλιού), Σκεμπές, Μηλιαράκης(73' Ασωνίτης), Νάσκο, Μπαρδάκης, Σπυρόπουλος, Σάχου(82' Καφαντάρης), Τοπάλλι, Λεπτάκης, Φάρος