Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Εξάσφαιροι οι Junior 1 απέναντι στον ΑΟ Ιλίου (6-0)

Τέσσερα προσωπικά γκολ ο Κυρίτσης (Φωτο-Βιντεο)
Του Δημ. Αγγέλη
Σε επιθετικό μονόλογο διεξήχθη στο γήπεδο Καματερού το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων Καματερό- ΑΟ Ιλίου junior1 που έληξε με σκορ 6-0. Πρόσωπο του αγώνα ο Κυριτσης που πέτυχε τα πέντε από τα έξι γκολ της ομάδας. Η ομάδα του Ηλία Θεοδωρακοπουλου μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 3' ο Ελνταουι με σουτ από κοντά έκανε το 1-0.

Από κει και πέρα το όπλο πήρε ο Κυριτσης με σουτ έγραψε το 2-0 στο 12' με την λήξη του α' ημιχρόνου ο Ελνταουι και στην συνέχεια ο Αγγέλης δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Νατζη και να κάνουν το 3-0.

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου και πάλι το Καματερό μπήκε δυνατά και από τα πρώτα λεπτά έδειχνε να θέλει να τελειώσει το παιχνίδι. Στο 27' ο Αγγελης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Από εκεί και πέρα ο Κυριτσης με τέσσερα προσωπικά γκολ, στο 30', 37', 43'  και 47' δημιούργησε το τελικό οσο και ευρύ 6-0.

Όπως δείχνει και το σκορ το Καματερό πέτυχε μια άνετη νίκη και φιγουράρει στην 1η θέση του 2ου ομίλου Ακαδημιών.

Διαιτητής: Κουτσανδρέας

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γεωργιαδης,Κατσαρος, Πανοπουλος, Τσιφρίκας, Πούλιας, Παπαδημητρίου, Κυρίτσης, Αγγελης, Ελνατουί. Επαιξαν ακομη οι Σελουλαν, Πελεκας, Τραχανάς, Χαγκάνου, Σαλτοριάδης