Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Άνετη νίκη με 2-0 για την ομάδα παίδων

Νίκησαν το γειτονικό Ιάσονα και πλασαρίστηκαν στην 7η θέση
Με φορτσάρισμα στο β' ημίχρονο οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα κατάφεραν και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στην φιλότιμη ομάδα του Ιάσονα. Οι παίδες είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού χωρίς όμως να δείξουν το απαραίτητο νεύρο στην επίτευξη του γκολ, κάτι που το έκαναν πράξη σε καλύτερο βαθμό βέβαια στην επανάληψη και πέτυχαν τα δυο τέρματα.

Τα δυο γκολ που έκριναν την συνάντηση πέτυχε ο Βασίλης Βαμβακάρης. Το 1-0 σημείωσε στο 51' με προβολή ύστερα από μπαλιά ασίστ του Μακρυνικόλα ενώ το τελικό 2-0 έγινε στο 63' με όμορφο πλασέ. Η  νίκη αυτή δίνει περισσότερο αέρα για την συνέχεια του πρωταθλήματος ενώ η ομάδα έχει ένα αγώνα λιγότερο καθώς εκκρεμεί το ματς με το Αιγάλεω.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ; Νικολόπουλος (57' Καλογερόπουλος), Αργυρόπουλος, Πάνος (56' Βάγιας), Ρίνα, Ασημακόπουλος, Δημητρόπουλος, Ψαρράς, Μπιθαράς (43' Ζούκης) , Παπαθανασίου (43' Βαμβακάρης), Πανάκιας (50' Αναστασιάδης), Μακρυνικόλας (52' Ελευθερόγλου)

ΙΑΣΟΝΑΣ: Ράπτης, Καββαδάς, Ντόη, Χριστούλης, Μαμούχας, Κατραμάδος, Σταθόπουλος, Κοτσοβός, Φιλάρετος, Κοντογιαννάτος, Καλαιδής, παγκος Καρβούνης, Μπράβος, Ελέυθερος, Κυρίτσας Νίκας