Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Χτύπησε στο β' ημίχρονο την Ηλιούπολη και...

Νίκησε 0-2 στο ουδέτερο των Σουρμένων
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 0-2 πέτυχε η ομάδα επί της δυνατής Ηλιούπολης, πιστοποιώντας τις καλές εμφανίσεις που έχει το τελευταίο διάστημα. Με τους τρεις βαθμούς της νίκης το Καματερό σκαρφάλωσε στην 7η θέση με 17 βαθμούς έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το ματς ξεκίνησε ως παιχνίδι κέντρου και για τις δυο ομάδες. Φάσεις πολλές δεν είχε εως και το 25'. Απο εκεί και πέρα μια σημαντική φάση για την ομάδα είχε ο Μποζάς με αδύναμο όμως σουτ στο 24' ενώ οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα στο τελευταίο 15' όπου κυριάρχησαν με το Μπουργάνη στο 31' να σουτάρει και να αποκρούει ο Ανδριόλας. Στο 29' και στο 30' ο Γεμιστός έχασε μοναδικές ευκαιρίες για γκολ. Ενώ στο 40' τρομερή κεφαλιά του Ορφανού απέκρουσε δύσκολα ο Ανδριόλας.

Στην επανάληψη η εικόνα του ματς έγειρε υπέρ του Καματερού. Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη έπαιξαν έξυπνα τους γηπεδούχους, κράτησαν θέσεις και την κατάλληλη στιγμή, χτύπησαν το ματς. Αντίθετα οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν στο ρυθμό που είχαν πιάσει στο τέλος του α' ημιχρόνου και δεν έφτασαν με αξιώσεις στα καρέ του Ανδριόλα.

Στο 58' ο Τρακόσης έπιασε τρομερό σουτ που βρήκε το δοκάρι του Γουλή. ο 63' η ομάδα άνοιξε το σκορ με προβολή του Καλογερόπουλου ύστερα από κόρνερ του Μπούγια. Ενω το τελικό 0-2 σημείωσε ο Λέκκας με προβολή σχεδόν πάνω στην γραμμή.

Καλή η διαιτησία του Σχίζα, Δεληθοδώρη και Γεωργακόπουλου

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Γούλης, Θάνος, Γάγγος, Λαμάι, Χουχούλης, Μελετιάδης, Ζουμπουνέλης, Ορφανός (77' Ζιαι), Γεμιστός, Καρυδης (59' Μητρόβιτς), Μπουργάνης (77' Ξηροκώστας)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Παπαιωάννου, Τσιριγώτης (61' λ.τ Σαβοιδάκης), Μποζάς (50' Μπούγιας), Καλογερόπουλος, Τρακόσης, Παναγιωτόπουλος, Μανάρας, Αθανασόπουλος, Βασιλείου (79΄ Κοντόσταυλος), Λέκκας