Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Νίκησε Πεύκη και κούραση...

Χαμόγελα στους φίλους της ομάδας για το 1-0

Εστω και με το φτωχό 1-0 η ομάδα συνέχισε την σταθερή της πορεία στο πρωτάθλημα. Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη φάνηκαν κουρασμένοι απο την υπερπροσπάθεια που έκαναν στον αγώνα κυπελλου με την Αγία Παρασκευή. Παρολαυτά νίκησαν έστω και δύσκολα στο β΄ημίχρονο την αξιόμαχη Πεύκη που θέλησε με την έναρξη του ματς το παιχνίδι να πάει σε πολύ γρήγορο ρυθμό.

Το α΄ημίχρονο δεν είχε να επιδείξει τίποτα σπουδαίο απο πλευράς φάσεων. Η μπάλα, ναι μεν πάνω κάτω, αλλά απο ουσία μηδέν. Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο πάγωσαν απο το τσουχτέρο κρύο αλλα και απο το μέτριο θέαμα των δυο ομάδων.

Στο β΄ημίχρονο η ομάδα ανέβασε σιγά σιγά στροφές και έφερε το παιχνίδι στα καρέ της Πεύκης. Σε μια απο αυτές τις επθετικές προσπάθειες που έκανε η ομάδα στο 56΄, ο Παπαιωάννου έπαιξε καλά το 1-2 με τον Κοντόσταυλο και ο τελευταίος έπιασε δυνατό συρτό σουτ που το απέκρουσε ασθενώς ο Σαίτης, η μπάλα έφθασε στο νεοεισελθόντα Παναγιώτη Σπυρόπουλο που με νεο  σουτ έγραψε το 1-0.

Το γκολ έδωσε το δικαίωμα στην ομάδα να ρίξει στροφές και παράλληλα να παγώσει το ρυθμό του ματς. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 75΄ με πλασέ του Πετράκη αλλά ο Ανδριόλας ήταν εκει και είπε οχι. Ενω το ίδιο έκανε ο τερματοφύλακας του Καματερού στο 85΄σε φάουλ του Σταματάκη.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα καταγράφηκε στο 89΄ σε σουτ του Αθανασόπουλου που όμως αποκρούστηκε απο τον τερματοφύλακα της Πεύκης. Με την νίκη αυτή η ομάδα παρέμεινε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς.

Καλή η διαιτησία του Γρίμμα και των Αργυρού, Κορτέση.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Παπαιώαννου, Τσιριγώτης, Μποζάς (56' Σπυρόπουλος), Μπούγιας, Τρακόσης, Παναγιωτόπουλος (46΄Κοντόσταυλος), Μανάρας, Αθανασόπουλος, Βασιλείου (87΄Σκέμπι), Λέκκας

ΠΕΥΚΗ: Σαίτης, Κοκαβέσης, Ανδρέου, Μιχαήλ. Μάτσος, Μπούρας (85΄Σταματάκης), Ζαφειράκης, Ντοβλέτακης, Ρούμπος, Κουτουζής (72΄ Ζώτο), Πετράκης