Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015

Έμειναν στα αποδυτήρια...

Έφαγαν πέντε γκολ στο β΄ ημίχρονο από το Χολαργό 5-1

Το χειρότερο β΄ ημίχρονο, τα τελευταία χρόνια έκανε η ομάδα με αποτέλεσμα να ηττηθεί με το βαρύ 5-1 από την πολύ δυνατή ομάδα του Χολαργού. Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη ήταν σαν άφησαν το καλό τους εαυτό στα αποδυτήρια μετά και την εμφάνιση του α΄ημιχρόνου που ναι μέν πιέστηκαν αλλά είχαν ένα σχετικό έλεγχο του παιχνιδιού. Τα πάντα έγιναν συντρίμμια στην επανάληψη όπου οι γηπεδούχοι σε διάστημα δυο λεπτών (47'-49') έφεραν το ματς στα μέτρα τους.
Η πίεση των γηπεδούχων ήταν φανερή από την αρχή του ματς, Πίεζαν παντού και πάντα οι μπαλιές τους είχαν ως αποδέκτη είχαν το βαρύ πυροβολικό τους, τον Κετσετζόγλου , ο οποίος όσο πέρναγε η ώρα έκανε δύσκολη την δουλειά του κέντρου της άμυνας. Στα αξιοσημείωτα ωστόσο ήταν και ολοφάνερη ανατροπή του Μπούγια από αμυντικούς στο 32' που ο διαιτητής είπε "παίζεται". Οι μεγάλες φάσεις του α' ημιχρόνου σημειώθηκαν στο 27' με τον Κετσετζόγλου που το σουτ του αποκρούστηκε δύσκολα από τον Ανδριόλα. Ενώ στο 44' ο Ανδριόλας είπε όχι σε μοναδική ευκαιρία του  Χάλου.

Στην επανάληψη όλα άλλαξαν, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 47' με κεφαλιά του Κετσετζόγλου ύστερα απο σέντρα του Χάλου.

Στο 49΄ ο Λέκκας έκανε "τσάφ" με αποτέλεσμα η μπάλα να πάει στον αμαρκάριστο Κετσετζόγλου και μόνο με τον Ανδριόλα και να κάνει εύκολα το 2-0. Στο 64' ο Ντζαβίδας από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δυνατό σουτ πέτυχε το 3-0,

Στο 66' ο Βασιλείου εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα έφθασε στο κέντρο της άμυνας με τον Μανάρα να βάζει το κεφάλι και μειώνει σε 3-1. Οι γηπεδούχοι όμως ήταν στο δικό τους ρυθμό. Στο 80' έσπασαν το οφσάιντ με τον Στεργιάκο να πασάρει στο Τζέλι και αυτός να κάνει εύκολα το 4-1. Το τελικό 5-1 σημείωσε ο Κετσετζόγλου  στο 85' που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ψηλοκρεμαστό πλασε πέτυχε το γκολ.

Μέτρια η διαιτησία του Ζαραβίνου και των Μητροφάνη, Μητρόπουλου.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Νικολάου. Καζάκος Α, Κατσαρός, Σπυρόπουλος, Στεργιάκος, Λύρας (60΄Ντζαβίδας) Χάλος, Τζέλι, Κετσετζόγλου, Πλεμμένος (83΄Μαρτίνης), Καζάκος Π. (66΄ Τασιούδης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Παπαιωάννου, Τσουλάκος (46΄ Βασιλείου), Μπούγιας, Καλογερόπουλος, Τρακόσης, Παναγιωτόπουλος (55΄ Κοντόσταυλος), Μανάρας, Αθανασόπουλος (80' Μπόζας), Σπυρόπουλος, Λέκκας