Τρίτη 12 Ιανουαρίου 2016

Τα χάλασαν στο β΄ οι παίδες με το Χαιδαρι 0-2 (UPD)

Δικό τους παιχνίδι και το έκαναν δώρο στους αντιπάλους (BINTEO)

Είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ήλεγχαν το ρυθμο, είχαν τις ευκαιρίες και όμως έχασαν απο το Χαιδάρι με 0-2. Η αναποτελεσματικότητα στο τελείωμα των φάσεων αλλά και τα λάθη της άμυνας σε κρίσιμα σημεία του αγώνα έφεραν την ήττα από τους φιλοξενούμενους.

Το α΄ημίχρονο κυριολεκτικά άνηκε στους παίδες της ομάδας που δεν άφησαν να φανούν οι αντίπαλοι. Στο 24' ο Ψαρράς έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ στο 53΄με το Βατίστα που κατάφερε και έκλεψε την μπάλα σχεδόν μέσα από τον έλεγχο του τερματοφύλακα. Είχε προηγηθεί στην ίδια φάση σουτ στο οριζόντιο δοκάρι απο τον Μπαίρα. Στο 57΄ο Βαμβάκαρης έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει καθώς αποκρούστηκε από τον Σαμπατάκο.

Το γκολ έκανε νευρική την απόδοση της ομάδας και στο 60΄οι φιλοξενούμενοι είχαν σουτ στο κάθετο δοκάρι από τον Τζούνο. Και στο 66' πέτυχαν το 0-2 με διαγώνιο σουτ του Τζούνου.

Τέλος νέα σημαντική ευκαιρία για να μειώσει το παιδικό είχε ο Μακρυνικόλας που είχε σουτ στο δοκάρι στο 67΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος,Αργυρόπουλος, Βανιωτης, Prina, Ασημακόπουλος, Δημητρόπουλος, Ψαρράς, Μπιθαράς, Ελευθερόγλου, Πανάκιας, Σίβρής
Έπαιξαν και οι Βαμβακάρης,Μακρυνικόλας,Ζαχαρόπουλος, Αναστασιάδης, Ζούφης

ΧΑΙΔΑΡΙ: Σαμπατάκος,  Φραγκιδάκης, Μουντζούρης, Γαγάτσιας, Ζερβός, Μπαΐρας, Ασπραδάκης, Τζούνος, Ιωακειμίδης, Βατίστας, Βαλμάς