Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Παράσταση για ενα ρόλο...

Συντριπτικά ανώτεροι οι παίδες 4-0 τον Κεραυνό Πετρούπολης.

Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς σκαρφάλωσαν οι παίδες του Καματερού ύστερα από την άνετη νίκη που σημείωσαν με 4-0 επί του γειτονικού Κεραυνού Πετρούπολης. Οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα έπαιξαν με σοβαρότητα και πειθαρχία, ακολουθώντας κατά γράμμα τις εντολές του προπονητή τους και δεν κινδύνεψαν ούτε μια φορά από τους αντιπάλους. Ο δε τερματοφύλακας Καλογερόπουλος δεν απειλήθηκε σε καμία στιγμή του ματς και είδε τους αντιπάλους να φτάνουν με αξιώσεις στην περιοχή του, δυο λεπτά πριν λήξει ο αγώνας.

Το γρήγορο γκολ που σημείωσε ο Ψαρράς μόλις στο 1' έδωσε άλλον αέρα στις κινήσεις της ομάδας. Ο ταλαντούχος επιθετικός έφυγε σαν αέρας στην πλάτη της άμυνας και με ιδανικό πλασέ έκανε το 1-0. Οι επιθέσεις συνεχίστηκαν και στο 25' η ομάδα διπλασίασε τα τέρματα της με κεφαλιά του Γερογιάννη ύστερα από κόρνερ του Μακρυνικόλα. Στο 32' παραλίγο να γίνει το 3-0 με τον Βαμβακάρη αλλά το πλασέ του σε άδειο τέρμα δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

Στην επανάληψη οι ταλαντούχοι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα συνέχισαν στο ίδιο τέμπο. Ο επιθετικός ρυθμός συνεχίστηκε και χάθηκαν μοναδικές ευκαιρίες για γκολ. Στο 38' σουτ μέσα απο την περιοχή του Αναστασιάδη αποκρούστηκε απο τον Καβουρίνο. Στο 45' νέα μοναδική ευκαιρία χάθηκε απο τον Πανάκια με σουτ απο την μικρή περιοχή.

Στο 48' ύστερα από σέντρα του Δημητρόπουλου που πέρασε απο όλη την αμύνα , ο Βαμβακάρης έγραψε με σουτ το 3-0. Στο 64' χάθηκε άλλη μια σημαντική ευκαιρία με τον Αναστασιάδη. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Αναστασιάδης δτο 69' και αφού είχε προηγηθεί ασίστ απο τον Ζαχαρόπουλο.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος, Βανικώτης, Αργυρόπουλος, Γερογιάννης, Μπιθαράς, Δημητρόπουλος, Ψαρράς, Αναστασιάδης, Βαμβακάρης, Πανάκιας, Μακρυνικόλας Πάγκος:
Παπαθανασίου, Ζαχαρόπουλος, Rrina, Θίβρης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ.: Καβουρίνος, Ρέτζος, Αναγνωστόπουλος, Φανός, Λιώνης, Κοτσιόπουλος, Γιομάτος, Πανούσης, Λάππας, Πάλλας, Μουργελάς Πάγκος: Τσάμπας, Μπάλλας