Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 12 Μαρτίου 2016

Είχε τις ευκαιρίες, οχι το γκολ...

Τυχερή η Διάνα απέσπασε το 0-0

Λευκή ισοπαλία με την Διάνα Ηλιουπόλεως παραχώρησε η ομάδα αν και είχε τις κλασικές ευκαιρίες για ένα άνετο 3-0. Οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου στάθηκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο ιδιαίτερα στο α' ημίχρονο και έφεραν σε πολύ δύσκολη θέση τους αντιπάλους με τις μεθοδικές επιθέσεις που πραγματοποίησαν. Η ομάδα είχε στο ενεργητικό της, δυο δοκάρια και ένα τετ α τετ από τα λεγόμενα "άχαστα" ενώ έχασε άλλη μια καλή προσπάθεια με τον Αθανασόπουλο στο 69'. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν αισθητή την παρουσία τους μετά το 65' χωρίς όμως την μεγάλη κλασική ευκαιρία.
Η ομάδα έφθασε πολυ κοντά στο γκολ με τον Βασιλείου στο 14' με σουτ απο 30 μέτρα η μπάλα πρόσκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Κόρρα και στην επαναφορά ο Σπυρόπουλος καθυστέρησε να σουτάρει με αποτέλεσμα να χαθεί μια ακόμη καλή ευκαιρία.

Στο 32' ο Μπούγιας έπιασε σουτ εξω απο την περιοχή, ο Κόρρας απέκρουσε δύσκολα άλλα ασθενώς η μπάλα δεν απομακρύνθηκε από την περιοχή και από τους αμυντικούς στην συνέχεια η μπάλα ξανάφθασε στο Μπούγια που με νέο σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κόρρα.

Στο 40' σε κάθετη μπαλιά του Μπούγια στον Σπυρόπουλο μπήκε μόνος στην περιοχή αλλά το πλασέ του έφυγε ξυστά από το δεξί δοκάρι  του Κόρρα.

Στην επανάληψη η ομάδα συνέχισε κατά κύματα τις επιθετικές προσπάθειες της. Σημαντικότερη όλων ήταν η φάση του 69' με το σουτ του Αθανασόπουλου μέσα απο την περιοχή που δεν βρήκε όμως το στόχο της. Οι φιλοξενούμενοι που ανέβασαν την απόδοση τους απο το 65' και μετά είχαν ως καλή ευκαιρία ένα δυνατό συρτό σουτ έξω από την περιοχή στο 64' απο τον Ρούσεφ που απέκρουσε στην γωνιά του ο Ανδριόλας.

Καλή η διαιτησία του Σφακιανάκη και του Γεωργαράκου, Νικολαδού.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Αναστασιάδης, Μπούγιας, Τσιριγώτης, Καλογερόπουλος, Μποζάς (46' Κοντόσταυλος), Σπυρόπουλος (73' Παπαιωάννου), Αθανσόπουλος, Βασιλείου (897' Τσιργιώτης), Λέκκας
ΔΙΑΝΑ ΗΛ.: Κόρρας, Βιτωράτος (63' Σάρρα), Λουτσαί, Μπελέρης, Βούτας (60' Μπαλαφούτης Χ.), Μουρούτης, Καλουδιώτης, Μαντακίδης (69' Τσαβαλιάς). Μπαλαφούτης Α., Ρούσεφ, Χατζηστεφάνου