Σάββατο 26 Μαρτίου 2016

Κακό απόγευμα...

Στοίχισαν οι ελλείψεις με Ηλιούπολη 0-1 (VIDEO ΚΑΙ ΦΩΤΟ)
Την ήττα με 0-1 από την μαχητική Ηλιούπολη γνώρισε η ομάδα για την 26η αγωνιστική του 2ου ομίλου. Οι απουσίες των Μπούγια, Σπυρόπουλο, Τσιριγωτη και δευτερευόντως του Μανάρα, ανάγκασε τον Αλεξόπουλο να αλλάξει το σχήμα της ομάδας, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει το κατάλληλο ρυθμό κυρίως στο α' ημίχρονο. Ενα τραγικό λάθος, η μαχητικότητα της Ηλιούπολης αλλά και οι σωτήριες επεμβάσεις του Τικταπανίδη στο β' ημίχρονο έφεραν την ήττα για την ομάδα που ωστόσο προσπάθησε να ισοφαρίσει προς το τέλος του παιχνιδιού.

Η Ηλιούπολη προηγήθηκε νωρίς, μόλις στο 7' ο Γεμιστός επωφελήθηκε τραγικό λάθος του Λέκκα και μόνος με τον Ανδριόλα πλασάρισε εύστοχα, κάνοντας το 0-1. Η ομάδα προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια ματς αλλά η όμορφη προσπάθεια και το σουτ του Μποζά αποκρούστηκε εντυπωσιακά από τον Τικταπανίδη στο 20'. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 24' με τον Γάγγο, ύστερα από μπάσιμο και πάσα του Γεμιστού, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε δύσκολα από τον Ανδριόλα στην δεξιά γωνιά της εστίας του. Ενώ άδοξο τέλος είχε η προσπάθεια του Κοντόσταυλου στο 43' σε γύρισμα στο κέντρο της άμυνας.

Στην επανάληψη η ομάδα τα έδωσε όλα για την ισοφάριση αλλά οι περισσότερες προσπάθειες βγήκαν προς το τέλος του ματς χωρίς όμως την ανάλογη επιτυχία. Στο 50'  κεφαλιά του Αθανασόπουλου ύστερα από σέντρα Κοντόσταυλου έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τικταπανίδη. Στο 51' έγινε η φάση του αγώνα, ο Κόντοσταυλος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά κόπηκε την τελευταία στιγμή απο τον Τερλελή, η μπάλα έφτασε στον Μποζά που έβγαλε σέντρα σουτ με τον Τικταπανίδη να αποκρούει ασθενώς, η μπάλα απομακρύνθηκε την τελευταία στιγμή απο τον Σκουρά λίγο πριν την σπρώξει στα δίχτυα ο Λέκκας.

Στο 73' ο Κοντόσταυλος από τα δεξιά έπιασε σέντρα σουτ με την μπάλα να βρίσκει στην οριζόντιο δοκάρι της Ηλιούπολης. Στο 77' ο Αθανασόπουλος έκλεψε την μπάλα από τους αμυντικούς της Ηλιούπολης απο την γωνιά του κόρνερ και την έδωσε όμορφα στο Μποζά το σουτ του έφυγε δίπλα από τα δοκάρια του Τικταπανίδη. Την κόκκινη (2η κίτρινη) αντίκρισε ο Βασιλείου στο 79' αφήνοντας την ομάδα με δέκα. Στο 84΄χάθηκε νέα απίστευτη ευκαιρία με τον Καλογερόπουλο, το σουτ του οποίου αποκρούστηκε και πάλι απο τον Τικταπανίδη.

Καλή η διαιτησία του Φίτσα. Στάμου και Κωστούλα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Παπαιωάννου, Αναστασιάδης, Τσιργιώτης, Τρακόσης, Καλογερόπουλος, Μποζάς (78' Παναγιωτόπουλος), Καοντόσταυλος, Αθανασόπουλος, Βασιλείου, Λέκκας
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Τικταπανίδης, Θάνος, Συμεωνίδης, Τερλελής, Σιδερόπουλος, Σκούρας, Ζουμπουνέλης, Μελετιάδης (72' Κουκιάς),Γεμιστός (88' Κυρίτσης), Ορφανός (62' Γκίκα), Γάγγος