Σπουδαίες στιγμες

Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

Μονότερμα το παιδικό...

Νίκησε με χαρακτηριστική άνεση 3-1 τον Ηρακλή Περιστερίου

Σαρωτική εμφάνιση πραγματοποίησε το παιδικό 1 επί του Ηρακλή Περιστερίου νικώντας τον με το ευρύ 3-1. Τα παιδιά του Χρήστου Κουρέτα ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς και περιόρισαν τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι φιλοξενούμενοι έκαναν πέντε ολόκληρα λεπτά να περάσουν την σέντρα. Μετά το 3-0 η ομάδα έριξε ρυθμούς και έδωσε την άνεση στο προπονητή να κάνει μαζεμένες αλλαγές με αποτέλεσμα να πέσει και η ποιότητα του ματς. Με την νίκη αυτή η ομάδα τερμάτισε στην 2η θέση του ομίλου, ισοβαθμώντας με την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων με 21 βαθμούς.

Το σκόρ άνοιξε στο 5' με όμορφο δυνατό σουτ από διαγώνια θέση ο Δημητρόπουλος. Στο 8' νεο σουτ απο τον Αναστασιάδη ανάγκασε το τερματοφύλακα του Ηρακλή να διώξει σε κόρνερ. Στο 11' ο Μπιθαράς απο καλή θέση σούταρε άουτ. Ο ίδιος παίκτης στο 17' δεν τα κατάφερε και πάλι αφού το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από τον Κωνσταντόπουλο.

Χαμένη ευκαιρία και στο 18' και πάλι απο τον Μπιθαρά ύστερα από σέντρα του Ψαρρά. Το 2-0 σημειώθηκε μετά από όμορφο συνδυασμό του Πανάκια στον Ζαχαρόπουλο, ο οποίος έβγαλε σέντρα...πάρε βαλέ στον Μπιθαρά, που δεν έχασε την ευκαιρία.

Στην επανάληψη η ομάδα δεν χρειάστηκε παρά πέντε λεπτά για να πετύχει το 3-0 και να ρίξει ρυθμό. Στο 36' ο Πανάκιας είχε δοκάρι απο πολύ κοντά ύστερα απο σέντρα του Ψαρρά. Στο 40' ο Αναστασιάδης με φαρμακερό σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 3-0. Το τελικό 3-1 σημείωσε με απευθείας χτύπημα φαουλ ο Βαρδαλαμάτος στο 63'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος, Ασημακόπουλος, Αργυρόπουλος Rrina, Γερογιάννης, Δημητρόπουλος, Ψαρράς,, Αναστασιάδης, Μπιθαράς, Πανάκιας, Ζαχαρόπουλος Πάγκος: Βαμβακάρης, Ελευθερόγλου, Πάνος, Ζωγραφάκης, Βανικιώτης, Μακρυνικόλας, Παπαθανασίου
ΗΡΑΚ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κωνσταντόπουλος, Σιαρίας, Καλογήρου, Δρουγούνακης, Μήτρος, Γιώτης, Ασάσης, Στίνα, Δεναξάς, Βαρδαλαμάτος, Κοψαχείλης Πάγκος: Παπαπόστολου