Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

Φωτιές έβγαζε το Παιδικό...

Νίκησε άνετα 3-1 την Καλλιθέα με σωρεία χαμένων ευκαιριών (Φωτό και Βίντεο)

Σαρωτική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Παιδικού νικώντας με 3-1 την αντίστοιχη της Καλλιθέας. Οι νεαροί άσοι της ομάδας αν πρόσεχαν λίγο στην τελική προσπάθεια το σκορ θα ανέβαινε σε πολύ μεγάλα ύψη. Είναι χαρακτηριστικό ότι φίλαθλος πέταξε το κινητό του βλέποντας να χάνονται ευκαιρίες που δεν... χάνονται !!!!
Η ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά στο α' ημίχρονο και πήρε απόσταση ασφαλείας με τα δυο γκολ που πέτυχε ο Δημητρόπουλος Ι στο 9' και στο 28'. Στο τελευταίο δεκάλεπτο υπήρξε μια πτώση στην απόδοση της ομάδας δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να μειώσουν στο 34' με τον Paladescu.

Στο β' ημίχρονο και μετά από ένα άκαρπο δεκάλεπτο το παιδικό πήρε ξανά μπροστά και στη κυριολεξία έβγαζε φωτιές σε κάθε επίθεση. Οι νεαροί παίκτες έδειξαν ωστόσο υπερβολική σιγουριά στο τελείωμα των φάσεων με αποτέλεσμα και το σκορ να παραμείνει χαμηλό αλλά και να χαθούν σίγουρα γκολ. Το τελικό 3-1 πέτυχε με χατ τρίκ ο Δημητρόπουλος Ι. στο 57'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος, Νομικός, Βανικιώτης Ν, Μήτσης, Βανικιώτης Ε., Βαρουξής, Διαμαντόπουλος, Κουκίδης Βαμβακάρης, Δημητρόπουλος Ι, Ζαχαρόπουλος Επαιξαν και οι : Καλιόσης, Σταυρόπουλος, Σαπουνάς, Κούτσικος, Αντωνόπουλος, Πέτρου, Δημητρόπουλος Δ.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Μπεκήρος, Στήλος, Xhataj, Petova, Μπράνης, Γιακουμάκης, Χουλιάρας, Ρουμάνο, Φραγκογιάννης, Συρανίδης, Paladescu Επαιξαν και οι Πασπαράκης, Ταμπάσης, Γκότσης, Χατζηχρήστος, Μανδάς, Καμπερίδης, Δεληγιάννης