Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016

Τρίποντο και ψυχολογία...

Σπουδαία νίκη επί των ισχυρών Σουρμένων με 1-0 (Φωτό - Video)

Μια άκρως σημαντική νίκη σημείωσε η ομάδα επί του πολύ δυνατού συγκροτήματος των Σουρμένων. Η αξία έγκειται στο ψυχολογικό κομμάτι της παραβίασης του αντίπαλου τέρματος ύστερα από δυο ματς που ήρθαν ισόπαλα με 0-0. Η λύτρωση ήρθε από το νεαρό Θοδωρή Μποζά στο 60' σκορπώντας τα χαμόγελα στην εξέδρα αλλά και χαρίζοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα.
Ωστόσο για άλλη μια αγωνιστική ο Κώστας Ανδριόλας έδειξε την μεγάλη του κλάση και οτι διανύει απίστευτη φόρμα σταματώντας δυο τετ α τετ των φιλοξενούμενων. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στο πανύψηλο τερματοφύλακα. Από την άλλη ομάδα έδειξε σπουδαία στοιχεία και δεν παρασύρθηκε αυτή τη φορά από το άγχος του μη σκοραρίσματος και έπαιξε αρκετά καλά στο α' ημίχρονο. Σπουδαία στιγμή καταγράφηκε στο 20' όταν ο Κλείντι έβγαλε σε φάση γκολ τον Μποζά αλλα το σουτ πέρασε αουτ.

Στο 43' τα Σούρμενα έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Δημογιάννη αλλά το τετ α τετ με τον Ανδριόλα κατέληξε πάνω του και στην επαναφορά το σουτ του Έλμε πάνω στο σωμα του Τσιριγώτη.

Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 47' έχασαν νέο τετ α τετ του Δημογιάννη που τον σταμάτησε ο Ανδριόλας και στην επαναφορά το σουτ του Πασά βρήκε τον Κοντόσταυλο.Στο 55' φάουλ του Πασά έφυγε πάνω απο το δοκάρι του Ανδριόλα.

Στο 60' ο Καλογερόπουλος με κεφαλιά πάσα έβγαλε τον Μποζά μόνο του με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και δεν έχασε την ευκαιρία να γράψει το 1-0. Ο ίδιος παίκτης έχασε μοναδικό τετ α τετ με τον Λύρο στο 63' που έπεσε στα πόδια του.

Καλή η διαιτησία του Ζαραβίνου και των Δεληθοδωρή, Κόρτεση.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Παπαιωάννου, Μπούγιας (90΄Ξενάκης), Τσιριγώτης, Καλογερόπουλος Ι., Άγκολι, Μποζάς (77' Λιόνας), Λαμέ (54' Ντατίς), Καλογερόπουλος Γ., Λεκκας

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Λύρος, Μέτλιου, Ζιώγας (53΄ Γιοματάρης), Ακριτίδης, Πρέκας, Θυμιανός (77΄Γιαννόπουλος), Γεωργίου (65΄Τσακύρης), Μανωλιάδης, Καζαντζής, Δημογιάννης, Πάσας