Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2016

Ρώσικη ρουλέτα...

Η ομάδα προκρίθηκε στα πέναλτι με 5-4 επί των Μελισσίων (Φωτό - Video)

Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος η ομάδα κατάφερε και προκρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι, νικώντας με 5-4 (1-1 κ.α) την αξιόμαχη ομάδα των Μελισσίων μέσα στην έδρα της. Η ομάδα κατέβηκε να αγωνιστεί με αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της δίνοντας την ευκαιρία να αγωνιστούν παίκτες με ελάχιστη η μηδενική συμμετοχή σε επίσημα ματς. Παρά τις αναγκαίες αυτές αλλαγές η ομάδα θα είχε πάρει από την κανονική διάρκεια του αγώνα την πρόκριση αν δεν υπήρχε ένα λάθος γύρισμα μπαλιάς προς την άμυνα.
Η ομάδα από τη αρχή του παιχνιδιού επέβαλε το ρυθμό της έναντι των φιλοξενούμενων και κατάφερε στο 12' με κοντινό σουτ του Άγκολι να κάνει το 0-1. Το υπόλοιπο του α' ημιχρόνου κύλησε με μια φλύαρη υπεροχή της ομάδας χωρίς όμως σπουδαίες φάσεις. Πάντως στο 7' σουτ του Φακή απέκρουσε όμορφα ο Μητρούσης.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι φανηκαν περισσότερο και στο 47' ο Μητρούσης απέκρουσε φάουλ του Καρβούνη. Στο 75', σουτ του Καλογερόπουλου Γ., ο Νικολάου είπε όχι ενώ στην επαναφορά της φάσης δεν τα κατάφερε ο Κανατσέλης.

Το γκολ της ισοφάρισης σημείωσε ο Κοβός στο 83' εκμεταλλευόμενος λάθος γύρισμα της μπάλας προς τα πίσω και με όμορφο σουτ έγραψε το 1-1. Μοναδική φάση που είχε να επιδείξει η παράταση ήταν η ευκαιρία του Λαμέ στο 114' που έφυγε γρήγορα προς την αντίπαλη περιοχή αλλά τον πρόλαβε με έξοδο στα πόδια ο Νικολάου.