Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016

Έχει βρει το κουμπί, το Χαλάνδρι...

Ήττα με 1-2 ενώ έχασε πέναλτι με Μπούγια η ομάδα στο 0-1 (Βίντεο - Φωτό)

Δυστυχώς για άλλη μια φορά η ομάδα του Χαλανδρίου κατάφερε και έφυγε νικήτρια από το γήπεδο Καματερού με 2-1. Οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου ύστερα από ένα άκαρπο επιθετικά α' ημίχρονο, αντέδρασαν με πίστη για την ανατροπή του σκορ ωστόσο σημείο κλειδί στάθηκε το χαμένο πέναλτι του Μπούγια στο 55' που θα έβαζε το ματς σε άλλη διάσταση. Αντί για το 1-1 οι παίκτες του Χαλανδρίου πέτυχαν και δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα η ομάδα να κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες ώστε να γυρίσει το ματς.
Όπως είπαμε ένα χαμένο πρώτο ημίχρονο ήταν η γενική εικόνα για τους παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου που δέχθηκαν γκολ μόλις στο 5΄ύστερα από έξοχο μπάσιμο του Κατσιούλη, "σπάζοντας" το κέντρο της άμυνας και όμορφο σουτ γράφοντας το 0-1.

Καλές ευκαιρίες καταγράφηκαν στο 19΄με σουτ του Μποζά, στο 25' με σουτ του Άγκολι έξω απο την περιοχή. Στο 30' ο Μποζάς δεν κατάφερε να βρει τον Παναγιωτόπουλο που ήταν μόνος με το τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν διαγώνιο σουτ στο 42΄με τον Κατσιούλη που απέκρουσε όμως ο Ανδριόλας. Στο 44΄σουτ του Τζώρτζη έξω από την περιοχή έφυγε δίπλα από το δοκάρι. Ενω σπουδαία ευκαιρία είχε στο 45΄με βολ πλανέ του Κατσιούλη που βρήκε την πλάτη του Λιόνα.

Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε πολύ πιο δυνατά και κέρδισε πέναλτι σε κράτημα του Καλογερόπουλου Γ. απο τον Θανόπουλο στο 55΄. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μπούγιας, με τον Κατσιούλη να αποκρούει ασθενώς και στην επαναφορά ο Λέκκας να στέλνει την μπάλα άουτ. Και αντί να έρθει η ισοφάριση, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δεύτερο γκολ με τρομερό σουτ του Τσίτσαρη έξω από την περιοχή στο 57' με αποτέλεσμα να παγώσουν οι φίλοι της ομάδας.

Στο 63΄σουτ του Καλογερόπουλου Γ. μέσα απο την μικρή περιοχή βρήκε την πλάτη του Θανόπουλου. Στο 69' σουτ του Ντάντη από ευνοϊκή θέση αποκρούστηκε με τα ακροδάκτυλα του Κατσιούλη σε κόρνερ. Η μείωση του σκορ ήρθε στο 70΄με κεφαλιά του Καλογερόπουλου Γ., ύστερα απο κόρνερ του Άγκολι. Ευκαιρίες επίσης έχασαν στο 78΄ο Βασιλείου, στο 80΄ο Κοντόσταυλος ενώ η απόκρουση του αγώνα έγινε στο 86' από τον Κατσιούλη σε κεραυνό του Μπούγια.