Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Μπορούσε το διπλό

Είχε τρομερή ευκαιρία ο Ντάντης στο 82΄ - Όλα μηδέν με Αγίους

Είχε την ευκαιρία να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς της νίκης σε μια προσπάθεια του Ντάντη ωστόσο δεν τα κατάφερε και ο αγώνας έληξε ισόπαλος 0-0. Κύριο χαρακτηριστικό στοιχείο ήταν οι πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου έχοντας ανασταλτικό παράγοντα τον δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Οι άμυνες έκαναν τα καθήκον τους και μοιραία το ματς έγειρε στο χι.

Οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου ανταποκρίθηκαν στην ένταση του ματς και προσπάθησαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα με Καλογερόπουλο Ι, Λαμέ και Αθανασόπουλο. Οι προσωπικές μονομαχίες ήταν αυτές που κυριάρχησαν ενώ το θέαμα πήγε περίπατο.
Το α΄ημίχρονο δεν είχε να επιδείξει τίποτε το αξιόλογο. Οι λιγοστές φάσεις που έγιναν στην επανάληψη ήταν ανούσιες και δίχως σχετικό κίνδυνο.

Οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή φάση με σουτ του Λάλα στο 47΄που απέκρουσε εύκολα ο Ανδριόλας. Στο 51΄ο Καλογερόπουλος έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή, πασάροντας παράλληλα αλλά το σουτ του Μπόζα βρήκε στην μικρή περιοχή τα σώματα των αμυντικών των Αγίων Αναργύρων.

Την φάση του αγώνα, την είχε ο Ντάντης σε μια προσπάθεια του 82΄. Ο ταλαντούχος ποδοσφαιριστής προσπάθησε με ψηλοκρεμαστό πλασεδάκι να νικήσει τον Χατζάκη σε μια κόντρα επίθεση, το σουτ όμως ενώ είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα, ήταν αδύναμο με αποτέλεσμα να την προλάβει με υπερπροσπάθεια ο Πλεξίδας.

Μέτρια η διαιτησία του Φωτόπουλου, σωστοί οι βοηθοί Τσαλίκης, Τσολακίδης

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χατζάκης, Βυζανιάρης, Αρκούδας, Κοκκότης, Νταιφώτης, Οικονόμου, Πλεξίδας, Αντμίρ (57΄Παπανικολάου), Δανάσης, Λάλα (76΄Μπιζάς), Τσιάνος (66΄ Πετούσης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Τσιριγώτης, Λιόναςμ Μπούγιας (76’ Παππάς), Καλογερόπουλος Ι., Μποζάς (56΄Ντάντης), Λαμέ, Αθανασόπουλος (65΄Βασιλείου), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας