Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Επτά σερί νίκες έχει το παιδικό...

Νίκησε την γειτονική ΑΕ Ιλίου με 2-0 (Βιντεο)

Ένα απίστευτο σερί νικών έχει το παιδικό, με το κοντέρ να καταγράφει επτά στις επτά νίκες, και η βαθμολογία να δείχνει 21 βαθμούς και μόνη πρώτη, την ομάδα στο 5ο όμιλο του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ. Αυτή τη φορά νίκησε με 2-0 στο γειτονικό ντέρμπι, την ΑΕ Ίλίου και ατενίζει με αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Το παιδικό ξεκίνησε πολύ δυνατά το ματς, έχοντας ως ζητούμενο να συνεχιστεί η θετική πορεία της ομάδας και κατάφερε να κερδίσει πέναλτι μόλις στο 2' ύστερα από ανατροπή του Βαμβακάρη από τον Μπελλά. Το πέναλτι ανέλαβε να το χτυπήσει εύστοχα ο Δημητρόπουλος στο 3' κάνοντας το 1-0. Παρά το καλό ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς, για να καταφέρει το παιδικό στο τελείωμα του α' ημιχρόνου να πετύχει το δεύτερο γκολ στο 35' και να κάνει το ματς αρκετά δύσκολο για τους φιλοξενούμενους.

Προηγήθηκε άψογη εκτέλεση κόρνερ με κομπίνα που έφερε την μπάλα στο κέντρο της άμυνας για να σηκωθεί πιο ψηλά από όλους ο Δημητρόπουλος και να γράψει το 2-0. Τα παιδιά του Χρήστου Κουρέτα προσπάθησαν και για άλλα γκολ στο β' ημίχρονο ωστόσο το σκορ αυτό έμελλε να είναι και το τελικό.

Η καλύτερη φάση για την ΑΕ Ιλίου καταγράφηκε στο 51' όταν ο Βαλέντης έφυγε μόνος προς την εστία της ομάδας αλλά ο Καλογερόπουλος τον σταμάτησε αποκρούοντας με τα πόδια, την φάση τετ α τετ που δημιουργήθηκε.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ; Κούτσικος, Νομικός, Βανικιώτης Ν, Μήτσης, Βανικιώτης Ε, Καλιόσης, Σωμαρίπας, Σιβρής, Βαμβακάρης, Δημητρόπουλος Ι Επαιξαν και οι : Αντωνόπουλος, Σταυρόπουλος, Δημητρόπουλος Δ, Καλογερόπουλος, Διαμαντόπουλος, Κουκίδης, Μιχαλάρης

ΑΕ ΙΛΙΟΥ; Μπελλάς, Pascari, Σπανουδάκης, Αθανασόπουλος, Ρισσάκης, Koci, Καραντώνης, Μαυροειδής, Βαλέντης, Τσιμογιάννης, Μπούμης Επαιξαν και οι : Καραμανλής, Τσούτσης, Γιαννικάκης, Τζέκος, Καραμανέας, Δουρμούσης, Αναστόπουλος