Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016

Με κόντρα την διαιτησία έφερε 1-1 με Αγία Παρασκευή

Ξεσήκωσε το κόσμο με τις αποφάσεις του ο Χριστοδούλου

Ισόπαλη 1-1 με την Αγία Παρασκευή , ήρθε  η ομάδα, έχοντας να αντιμετωπίσει το κακό εαυτό του α΄ημιχρόνου αλλά και την άσχημη διαιτησία του Χριστοδούλου. Ο διαιτητής εξελίχθηκε σε αρνητικό πρωταγωνιστή του παιχνιδιού με τις αποφάσεις, εκνευρίζοντας τους παίκτες που έδιναν σπουδαία μάχη στο β΄μέρος, την τεχνική ηγεσία που έβλεπε αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα και το κόσμο να έχει βγει από τα ρούχα του με αυτά που συνέβαιναν στον αγωνιστικό χώρο.

Το ματς είχε δυο πρόσωπα για την ομάδα, το κακό του α΄ημιχρόνου και το καλό του β΄, όπου ήρθε και η ισοφάριση. Το ξεκίνημα όμως θα μπορούσε να ήταν με το μέρος της ομάδας καθώς μόλις στο 2΄ο Λαμέ πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής σε κενό τέρμα με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Η Αγία Παρασκευή, όμως στην πρώτη καλή ευκαιρία στο 9΄, άνοιξε το σκορ με σουτ στη κίνηση του Μπαλατσούρα ύστερα από σέντρα του Τσοπανάκου. Το γκολ αυτό, συν ότι οι αντίπαλοι πάταγαν πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο, έφερε εκνευρισμό στην ομάδα με συνέπεια πολλές λάθος μεταβιβάσεις και ανυπαρξία επιθετικών φάσεων. Στο 35΄ο Ανδριόλας κατάφερε και απέκρουσε θαυμάσια δύσκολο σουτ του Τσοπανάκου.

Τα πάντα άλλαξαν στην επανάληψη, οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου βγήκαν με το "μάτι να γυαλίζει" και κυριολεκτικά έπαιξαν τους αντιπάλους στην περιοχή τους. Στο 55΄ήρθε η ισοφάριση με προβολή του Καλογερόπουλου Γιώργου, ύστερα από κόρνερ του Παναγιωτόπουλου. Στο 57' ο Βελέντζας από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ.

Στο 72΄ο διαιτητής Χριστοδούλου έδωσε 2η κίτρινη στο νεαρό Μποζά για υποτιθέμενο θέατρο. Η φάση αυτή ήταν που κυριολεκτικά ξεσήκωσε το κόσμο στα κάγκελα για το άδικο της απόφασης.

Στο 73΄ η μπάλα πρόσκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι της Αγίας Παρασκευής, από μακρινό σουτ του Μπούγια. Στο 76΄ο αμαρκάριστος Λέκκας αστόχησε από το σημείο του πέναλτι να σκοράρει καθώς το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Δωριάδη. είχε προηγηθεί φάουλ πάσα του Παναγιωτόπουλου

Στο 85΄ο Καλογερόπουλος έκανε εξαιρετική προσπάθεια και μπόρεσε να μπει στην περιοχή το τελείωμα δεν ήταν καθόλου καλό. Και το κερασάκι στη τούρτα για την άδικη αυτή διαιτησία, την έδωσε ο πρώτος βοηθός Κορτέσης στο 92΄που σήκωσε οφσάιντ το Καλογερόπουλο Γιώργο κόβοντας μια μοναδική επίθεση. Νευρικά γέλια στην εξέδρα, με το κόσμο να έχει σηκώσει ψηλά τα χέρια με αυτά που έβλεπε.

Διαιτητής Χριστοδούλου, βοηθοί Κορτέσης, Μητράκος

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Παναγιωτόπουλος, Μπούγιας, Τσιριγώτης (46΄Ξενάκης), Καλογερόπουλος Ι., Βασιλείου (46΄Ντάντης), Μποζάς, Λαμέ (83΄Αθανασόπουλος), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Δωριάδης, Χατζίου, Αλευρής, Καραπιπερής, Κατσαμπάκης, Τσώνης, Τσοπανάκος (66΄Ντιντιφά), Βελέντζας, Τσοχαντάρης, Σπανός (54΄Καρβούνης), Μπαλατσούρας (80΄ Μουλλάκης)