Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017

Ξανά στις νίκες οι νέοι...

Περίπατο με Ολυμπιακό Λιοσίων 5-0 (Φωτό και Video)

Επιστροφή στις νίκες για τους νέους του ΠΑΟ Καματερού που συνέτριψαν τον Ολυμπιακό Λιοσίων με 5-0. Είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟ Ιλίου την προηγούμενη αγωνιστική του β' γύρου με 2-1. Αυτή τη φορά οι παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα έπιασαν καλή απόδοση κυρίως στο β΄ημίχρονο όπου και έβαλαν τα περισσότερα γκολ της συνάντησης.

Οι νεαροί άσοι εμφανίστηκαν στο ματς χωρίς πολύ ζωντάνια αλλά όσο πέρναγε ο χρόνος ανέβαζαν απόδοση. Πήραν χώρο και κατάφεραν στο 27΄να κερδίσουν πέναλτι με τον Κυρατζή ύστερα από ανατροπή του Ζαρκαδούλα. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Σαχσανίδης γράφοντας το 1-0.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι και έκαναν ότι ήθελαν τον αντίπαλο. Το διάστημα 40΄-57΄ήταν καταλυτικό για την αύξηση του σκορ αφού οι ταλαντούχοι άσοι έβγαζαν φωτιές. Μόλις στο 41΄της επανάληψης ο Ανδριτσόπουλος έγραψε το 2-0 με κοντινό πλασέ ύστερα απο ασίστ του Χαιρετάκη.

Στο 54΄ σημειώθηκε το 3-0 με όμορφο σουτ του Ανδριτσόπουλου ύστερα απο μπαλιά γέμισμα του Truugu. Το πιο όμορφο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 55΄με σουτ του Μακρυνικόλα ύστερα από εντυπωσιακό μπάσιμο και "τρύπημα" της αντίπαλης άμυνας.

Το τελικό 5-0 σημείωσε ο Κυρατζής στο 77΄με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος, Πανάκιας, Graci (63΄ Σεργάκης), Λάσκος, Truugu, Iorizi, Κυρατζής, Μακρυνικόλας Ι., Σαχσανίδης (62΄ Καρκαλάτσης), Ανδριτσόπουλος, Χαιρετάκης (71΄ Τουραλιάς)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Βακόπουλος, Αντωνίου, Ζέρβας, Καπούλας (58΄Μπιμπιζάς), Ζαρκαδούλας, Παξιμαδάκης (48΄ Κοντός), Σοφικίτης, Beduli, Γεωργόπουλος, Τεννές, Λεβεντέλης