Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2017

Έχασε μέσα απο τα χέρια της, την νίκη

Ισοπαλία 1-1 στην Ηλιούπολη με την Διάνα

¨Ετρεξαν αρκετά, πέτυχαν ένα γκολ απέναντι στην Διάνα, έχασαν σωρεία ευκαιριών για κάνουν το 0-2 και όμως ισοφαρίστηκαν στο 84΄ "χύνοντας την καρδάρα με το γάλα", προβληματίζοντας τους λιγοστούς φίλους που βρέθηκαν στο παγωμένο γήπεδο της Ηλιούπολης.
Η ισοπαλία αυτή, ήρθε κόντρα στην ροή του αγώνα που έδειχνε στο μεγαλύτερο διάστημα να γέρνει προς τους παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου.

Η ομάδα μπήκε δυνατά στη σημασία του παιχνιδιού και επέβαλε την υπεροχή της, στο πρώτα δεκαπεντάλεπτο κατάφερε να πάρει χώρους.  Στο 15΄σουτ του Βιτωράτου απέκρουσε εύκολα ο Ανδριόλας. Στο 37΄σουτ του Αθανασόπουλου απέκρουσε ο Κόρρας. Στο επόμενο λεπτό ο Καλογερόπουλος Ι σούταρε, η μπάλα βρήκε πάνω στους αμυντικούς για να έρθει στην επαναφορά ο Μποζάς με σουτ και να ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη η ομάδα ξεκίνησε και πάλι δυνατά και στο 51΄έχασε μοναδική ευκαιρία με το Ντάντι να κάνει το 0-2. Το σουτ που επιχείρησε βρήκε το κάθετο δοκάρι, Νέα μοναδική ευκαιρία χάθηκε στο 76΄με κεφαλιά του Αθανασόπουλου  ύστερα απο σέντρα του Καλογερόπουλου Γιωργου.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο τελευταίο τέταρτο και έχασαν μοναδικό τετ α τετ στο 80΄με τον Παριανό που απέκρουσε ο Ανδριόλας. Στο 84΄σε φάση διαρκείας οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Σούλα και στην επαναφορά της φάσης ο Γιαννακόπουλος πέτυχε το 1-1.

ΔΙΑΝΑ ΗΛ.: Κόρρας, Βιτωράτος, Σάρα, Νίκολι, Φαρμάκης (67’ Παπαδημητρίου), Γιαννακόπουλος, Παριανός, Σούλας, Μπαλαφούτης Α. (67’ Μπαλαφούτης Χ.), Ρούσεφ (46’ Αναστασίου), Σταθακόπουλος.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Ξενάκης, Παππάς, Καλογερόπουλος Ι., Άγκολι (77΄Βασιλείου), Ντάντις (67΄Καλογερόπουλος Γ.), Μποζάς, Αθανασόπουλος, Παναγιωτόπουλος (86΄Σαλαπάτας), Λέκκας