Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2017

Καθυστερημένη αντίδραση...

Άργησε να μπει το παιδικό στο ματς και έχασε 0-1 από το Περιστέρι

Με το αριστερό ξεκίνησε η νέα χρονιά για την ομάδα του παιδικού που γνώρισε την ήττα με 1-0 μέσα στο γήπεδο Καματερού από την αρκετά δυνατή ομάδα του ΑΟ Περιστερίου για την 2η φάση του παιδικού πρωταθλήματος. Η ήττα αυτή θα μπορούσε να αποφευχθεί καθώς η ομάδα καθυστέρησε να μπει στο πνεύμα του παιχνιδιού ενώ η αντίδραση των παικτών του Χρήστου Κουρέτα ήρθε μετά το 55΄όπου και προσπαθούσε να ισοφαρίσει.
Οι φιλοξενούμενοι δυσκόλεψαν αρκετά το παιδικό κατά την διάρκεια του α΄ημιχρόνου όπου και δεν μπορούσαν να πατήσουν εύκολα στην αντίπαλη περιοχή. Το διάστημα αυτό δεν έχει να επιδείξει κάτι το ιδιαίτερο από πλευράς φάσεων και θεάματος.

Η Περιστεριωτικη ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί με την έναρξη του β΄ημιχρόνου με σουτ του Γιαννόπουλου δημιουργώντας ανησυχία στους νεαρούς άσους. Στο 40΄ο Βαμβακάρης  δεν μπόρεσε να πιάσει κεφάλια σε άψογη σέντρα του Ζαχαρόπουλου. Στο 49΄ο Ζαχαρόπουλος έκανε μπάσιμο αλλά τον πρόλαβε τελευταία στιγμή ο Settelari.

Το ματς είχε φθάσει στο 53΄όπου και το παιδικό έβγαλε αντίδραση στο ματς με συνεχόμενες επιθέσεις χωρίς όμως αποτελεσματικότητα. Σουτ του Ζαχαρόπουλου κόντραρε πάνω στο σώμα του Settelari . Στο 54' μετά από κόρνερ του Νομικού η μπάλα έφθασε και πάλι στο Ζαχαρόπουλο με κατάληξη στο κάθετο δοκάρι.

Στο 69΄απευθείας φάουλ του Δημητρόπουλου Ι απέκρουσε δύσκολα ο Ντεμα. Τελευταία φάση καταγράφηκε στο 70΄σε σέντρα σουτ του Πέτρου που βρήκε το πάνω μέρος του δοκαριού.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος (53΄ Κούτσικος), Νομικός (68΄ Σαπουνάς), Βανικιώτης Ν, Μήτσης (45΄Αντωνόπουλος), Βανικιώτης Ε(41΄ Σιβρής), Καλιόσης Διαμαντόπουλος (51΄Δημητρόπουλος Δ), Βαρουξής, Βαμβακάρης (60΄Κουκίδης), Δημητρόπουλος Ι, Ζαχαρόπουλος (60΄ Πέτρου)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Ρηγάλος (51΄ Ντεμά) , Πλευρίτης , Καλλιανέζος (69΄ Καρυώτης), Settelari (38΄ Κωνσταντόπουλος), Καραγιάννης, Ανυφαντής (36΄Λευθεριώτης), Γκελάκης, Χρόνοπουλος (40΄ Κεχαγιάς), Οικονομίδης (42΄ Μπρκοβτις), Γιαννόπουλος, Νίκος (49΄ Εξυλζές)