Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Ζορίστηκε αλλά νίκησε...

Νίκη με 1-2 επί του ΑΟΝΦ το παμπαιδικό

Μπορεί να ζορίστηκε από τον Άτταλο αλλά στο τέλος έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης το παμπαιδικό. Το ξεκίνημα του παιχνιδιού δεν ήταν και το καλύτερο δυνατό καθώς η ομάδα του Παναγιώτη Μουρούτη βρέθηκε να χάνει με 1-0 απο τα πρώτα λεπτά και έτρεχε να καλύψει το έδαφος. Ευτυχώς οι νεαροί άσοι "ξύπνησαν" έγκαιρα και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς χάρις στα γκολ που πέτυχαν οι Zeneli στο 11΄με σουτ και Κεραμυδάς στο 18΄με σουτ από πλάγια θέση.

Στην επανάληψη οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν τα πάνω τους και δύσκόλεψαν αρκετά το παιχνίδι του παμπαιδικού. Υπήρξαν στημένες φάσεις που ανακάτεψαν αρκετά την άμυνα καθώς οι αντίπαλοι ήταν ψηλά παιδιά.  Παρά την πίεση το παμπαιδικό κέρδισε πέναλτι στο 54΄ύστερα απο ανατροπη του Μπόύρα. Το πέναλτι το εκτέλεσε ο ίδιο στειλνοντας πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βλαστού

ΑΟΝΦ: Βλαστός, Μακρίδης, Λουκιδέλης, Νικολάκης, Στεφάνου, Skendo, Καβα, Κουτσόπουλος, Καραγεωργίου, Σμυρνής, Soki Επαιξαν και οι: Μπαρδούσης, Ντόνι, Κωνσταντόπουλος

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Καραπαναγιώτης, Μπερίκος, Αγγέλης, Zeneli, Μπούρας, Κεραμυδάς, Κυπριανού, Κυρίτσης, Δράκος, Σκούλας Έπαιξαν και οι Kuqi, Rrapushi, Τσαγκάρης