Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

Επιστροφή στις νίκες οι νέοι...

Νίκησαν εντός έδρας το Χαϊδάρι με 3-2

Επέστρεψαν στις νίκες οι νέοι, μετά το ατυχές ματς με το Αιγάλεω όπου η ομάδα ηττήθηκε με 1-0, νικώντας αυτή τη φορά το φιλότιμο Χαιδάρι με 3-2. Οι νεαροί άσοι θα μπορούσαν να έχουν καθαρίσει από νωρίς τον αγώνα ωστόσο προς το τέλος του ματς έδωσαν το δικαίωμα στους αντιπάλους να πιέσουν για την ισοφάριση. Τέλος καλό όλα καλά για τους παίκτες του Παναγιώτη Μουρούτη και Χρήστου Κουρέτα, που ετοιμάζουν την ομάδα για τον επόμενο αντίπαλο που είναι οι Άγιοι Ανάργυροι έχοντας στο ενεργητικό τους 17 πόντους και την 3η θέση στο βαθμολογικό πίνακα.

Με το ξεκίνημα του α΄ημιχρόνου η ομάδα έδειξε τα "δόντια" της και πίεσε με σκόπο το γκολ. Πρώτη καλή ευκαιρία χάθηκε στο 5' με σουτ του Μακρυνικόλα Ι που πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Stoski. Όμορφη ενέργεια από τον Σαχσανίδη στο 10΄πέρασε και τον αμυντικό Αδαμίδη σουτάροντας όμως άουτ.

Απίστευτης ομορφιάς γκολ το 1-0 στο 13΄ με ασίστ πάσα Καγιούλη στο Μακρυνικόλα Ι που μπήκε με ταχύτητα και άψογο πλασέ νίκησε το τερματοφύλακα. Ο ίδιος παίκτης έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 2-0 στο 18΄. Και εκει που η ομάδα πίεζε, ήρθε η ισοφάριση απο τον Σκαρδαμάγκο που μπήκε μόνος βρίσκοντας την άμυνα ακάλυπτη και με σουτ στο 20΄έγραψε το 1-1.

Καλή ευκαιρία για γκολ έχασε ο Χαιρετάκης στο 27΄και στο 33' άλλα τα σουτ έφυγαν άουτ. Δόκαρι είχε ο Μακρυνικόλας Ι στο 39΄με σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στην εκπνοή του α ημιχρόνου η ομάδα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μπατζάκα ύστερα από κεφαλιά του Ανδριτσόπουλου και μετά από κόρνερ του Καγιούλη. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Σαχσανίδης.

Στην επανάληψη οι νέοι προσπάθησαν δύο φορές με τον Καγιούλη να αυξήσουν το σκορ στο 52΄ με κεφαλιά και στο 60΄με φάουλ ενω καλή ευκαιρία είχε το Χαιδάρι στο 70' με σουτ του Μουτζούρη που έφυγε πάνω απο τα δοκάρια του Νικολόπουλου.

Στο 71΄ο Σαχσανίδης κέρδισε την μπάλα απο το τερματοφύλακα του Χαιδαρίου που καθυστέρησε να διώξει και ο επερχόμενος Χαιρετάκης με πλασέ έγραψε το 3-1. Στο φινάλε το ματς το Χαιδάρι μείωσε σε 3-2 με σουτ του Σκαραμάγκου στο 80΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Νικολόπουλος, Κυρατζής, Ανδριτσόπουλος, Trungu, Idrizi, Καγιούλης, Μακρυνικόλας Σ., Κανακάρης, Σαχσανίδης, Μακρυνικόλας Ι., Χαιρετάκης Επαιξαν και οι Πανάκιας, Τουραλιάς, Graci, Κουκίδης

ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ: Stoski, Metoshi, Μπατζάκας, Αδαμίδης, Μακρής, Παπουτσάκης, Perlesi, Σπύρου, Petkov, Ohrami, Σκαρδαμάγκος Έπαιξαν και οι: Βλάχος, Μουτζούρης, Γιακουμάτος, Σαμπατάκος, Σπυριδωνίδης, Σεμερτζίδης, Ασπραδάκης