Σάββατο 4 Μαρτίου 2017

Αυτοκτόνησαν...

Έχασαν μέσα από τα χέρια τους το ματς με τους Αγίους Αναργύρους (2-1)

Πολύ μακριά από το καλό τους εαυτό βρέθηκαν οι παίκτες της ομάδας Νέων γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τους Αγίους Αναργύρους. Ωστόσο και παρά την άσχημη εμφάνιση που πραγματοποίησαν, είχαν στο χέρι τους, τους τρεις βαθμούς της νίκης καθώς κατάφεραν να προηγηθούν με 0-1 στις αρχές του β' ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι όμως έπαιξαν με ψυχή και γύρισαν το ματς παίρνοντας αυτοί την πολύτιμη νίκη.

Η απόδοση των νεαρών άσων κύλισε σε πολύ μέτρια επίπεδα με αποτέλεσμα να μην μπουν με ζωντάνια στο πνεύμα του αγώνα. Κακή κυκλοφορία και έλλειψη ρυθμού ήταν το κυρίαρχο σημείο του α΄ημιχρόνου.

Στο 12΄ακυρώθηκε φάουλ γκολ του Trungu διότι ο διαιτητής είχε δείξει έμμεσο και την μπάλα δεν την βρήκε κανείς. Στο 24΄σουτ του Μακρυνικόλα μετά από μπάσιμο η μπάλα έφυγε αουτ. Στο 33΄σουτ αυτή τη φορά απο το Χαιρετάκη απέκρουσε δύσκολα ο Γεωργιάδης.

Το ξεκίνημα της ομάδος στην επανάληψη ήταν καλό και κατάφερε στο 47΄με τον Τουραλιά να ανοίξει το σκορ ύστερα απο πάσα του Graci. Στο 50΄απέτυχαν να πετύχουν γκολ με τον Γρατέλη ύστερα από χτύπημα φάουλ.

Καλή στιγμή είχε ο Graci στο 52΄αλλά το σουτ αποκρούστηκε από τον Λουκάνη. Στο 67΄οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με απευθείας χτύπημα φάουλ του Γρατέλη. Ενώ το 2-1 σημείωσε ο Γρατέλης με απευθείας κόρνερ και αφού η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Νικολόπουλου.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Γεωργιαδης (47΄Λουκάνης), Γενιδόγλου, Μπακάλης, Κοτσίνης, Παλιούρας, Κατσαρός (55΄Μπάλι), Αντράνι (78΄Χαορακος), Χύτας (80΄Πάπα), Γρατέλης, Κούτμπρια, Παρθένης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Νικολόπουλος, Κυρατζής, Graci, Trungu, Idrizi, Ανδριτσόπουλος (41΄ Τουραλιάς), Πανάκιας (56΄Μπιθαράς), Κανακάρης, Σαχσανίδης, Μακρυνικόλας, Χαιρετάκης