Σάββατο 1 Απριλίου 2017

Απόλαυση το παμπαιδικό...

Νέα νίκη με 5-0 τον Ηρακλή Περιστερίου

Του Δημ. Αγγέλη

Αν και δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης η ομάδα του Παμπαιδικού 1 κέρδισε με το ευρύ όσο και άνετο 5-0 την ομάδα του Ηρακλή Περιστερίου. Η ομάδα του Παναγιώτη Μουρούτη με την νίκη αυτή συνεχίζει να βρίσκεται στην τετράδα του ομίλου και να βλέπει την συνέχεια με αισιοδοξία. Ευτύχισε στην πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα να πετύχει γκολ και να κάνει το υπόλοιπο του αγώνα πιο εύκολο.

Στο 4΄σε σέντρα σουτ του Μπερίκου η μπάλα έφυγε από τα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα και ο Κούκι που καραδοκούσε έκανε απο κοντά το 1-0.

Σε μια παρόμοια φάση στο 19' ο Κεραμιδάς έκανε σουτ ο τερματοφύλακας του Ηρακλή Περιστερίου απέκρουσε ασθενώς για να έρθει ο Κούκι και πάλι να κάνει το 2-0 αυτή την φορά με προβολή.

Το α΄ημίχρονο έκλεισε με ένα ακόμη γκολ του Κούκι που έκανε χατ τρίκ. Αυτή την φορά το γκολ σημειώθηκε με πλασέ απο πλάγια θέση.

Στην επανάληψη η ομάδα του παμπαιδικού χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ κατάφερε να σημειώσει άλλα δυο γκολ. Συγκεκριμένα στο 38΄με σουτ του Ζενέλι από κοντά έγινε το 4-0. Το τελικό 5-0 έγινε στο 59' με σουτ του Κυπριανού από μακρινή θέση.

Με την νίκη αυτή σιγούρεψε την 4η θέση του ομίλου και στους τελευταίους αγώνες θα διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Σερεπίτσος, Μπερίκος, Αγγέλης, Ζενέλι, Μπούρας, Κεραμιδάς, Καραπαναγιώτης, Κούκι, Δράκος, Σκουλάς Έπαιξαν και οι: Κυρίτσης, Ραπούσης, Τσιφρίγκας, Τσάγγαρης, Κυπριανού, Μπακας