Σάββατο 1 Απριλίου 2017

Φόρτσαραν στο β ημίχρονο...

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασία νίκη με 3-0 επί των Αγίων Αναργύρων

Με καλή εμφάνιση αποκλειστικά στο β΄ημίχρονο η ομάδα κατάφερε να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς επί των γειτονικών Αγίων Αναργύρων και να βρεθεί στην 11η θέση με 33 βαθμούς. Το ματς ήταν μέτριο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και μόνο όταν η ομάδα κατάφερε να πετύχει το γκολ άλλαξε λίγο ο ρυθμός του παιχνιδιού. Το άγχος ήταν φανερό στις  κινήσεις των ποδοσφαιριστών καθώς το πρωτάθλημα βαδίζει προς το τέλος και η παραμικρή απώλεια βαθμών στην έδρα θα κοστίσει ακριβά.
Όπως είπαμε το α΄ημίχρονο δεν έχει να επιδείξει κάτι αξιόλογο από πλευράς φάσεων. Οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου είχαν τον έλεγχο του ματς, πίεσαν τους φιλοξενούμενους που κρατούσαν πολύ καλά στο αμυντικό κομμάτι.

Στο 7΄απευθείας χτύπημα φάουλ από τον Άγκολι απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Χατζάκης. Μακρινό σουτ από τον Λάλα στο 20΄ δεν ανησύχησε τον Μητρούση. Σουτ έξω απο την περιοχή απο τον Λιόνα στο 44΄, η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι του Χατζάκη.

Στην επανάληψη η ομάδα έπιασε καλύτερο ρυθμό και εδραίωσε την πολύτιμη νίκη με τα τρία τέρματα που πέτυχε. Στο 48΄ο Μπούγιας τραβήχτηκε από τον Πλεξίδα μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Γαβρίλης έδωσε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κοντόσταυλος.

Στο 52΄ο Μητρούσης πρόλαβε με τα πόδια την επέλαση το Δανασή και καθάρισε την φάση. Στο 61΄σε κόντρα επίθεση ο Τρακόσης έστειλε την μπάλα στο Λαμέ που με κατάλληλη κίνηση, απέφυγε τον αντίπαλο και με ιδανικό πλασέ, έγραψε το 2-0. Σουτ του Μπούγια στο 67΄ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι του τερματοφύλακα των Αγίων.

Στο 87΄ο Μπούγιας σέντραρε γλυκά για τον Βασιλείου, η μπάλα έφθασε στην καρδιά της άμυνας, ο Σαλάπατας δεν μπόρεσε να την βρει καλά, αλλά την έστειλε με πάσα στον Ντάντι, που πλάσαρε ιδανικά και έκανε το τελικό 3-0.

Διαιτητής Γαβρίλης, βοηθοί Κουτσόγιαννος, Κασιμάτης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Μητρούσης, Τρακόσης, Κοντόσταυλος, Μπούγιας, Λιόνας, Καλογερόπουλος Ι., Άγκολι (68΄Βασιλείου), Μποζάς (71΄Ντάντις), Λαμέ (81΄Σαλαπάτας), Καλογερόπουλος Γ., Ξενάκης

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χαντζάκης, Οικονόμου, Αρκούδας, Μηλιώνης, Κρητικός, Κοκότης, Πλεξίδας (70΄Βυζανιάρης), Κραψίτης, Δανασής, Λάλα (63΄Χατζής), Μαντίκος (58΄Μπαστάνης)