Κυριακή 30 Απριλίου 2017

Απόλαυση οι Νέοι...

Πέρασαν στην επόμενη φάση νικώντας 1-2 την Καλλιθέα 1
Φωτό αρχείου

Θριαμβευτική νίκη πήραν οι παίκτες του Παναγιώτη Μουρούτη το πρωινό του Σαββάτου στο γήπεδο των Τζιτζιφιών απέναντι στην δυνατή ομάδα της Καλλίθέας με 1-2. Οι νέοι που συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν με το απλό και όμορφο ποδόσφαιρο που παίζουν, βρέθηκαν αρχικά πίσω στο σκορ από τους γηπεδούχους αν και είχαν την υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια. Η κλάση όμως των παιδιών κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει μια περιφανή νίκη.
Το 1-0 για την Καλλιθέα σημείωσε στο 39΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Bara. Με το σκορ αυτό έληξε και το πρώτο ημίχρονο αν και οι νέοι φάνηκαν καλύτερα στο ματς.

Ωστόσο στην επανάληψη οι νεαροί άσοι κατάφεραν να το γυρίσουν το ματς, Στη πρώτη καλή ευκαιρία η ομάδα κέρδισε πέναλτι στο 44΄που το εκτέλεσε εύστοχα ο υψηλόσωμος σέντερ φορ Σαχσανίδης.

Το τελικό 1-2 που χάρισε και την πρόκριση στην επόμενη φάση των ισχυρών σημείωσε στο 57΄ο νεοεισελθών στο 2ο ημίχρονο Χαιρετάκης.

Διαιτητές: Τζάνης, Πίτσιος, Βασιλειάδης

ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1: Καπατσώρης, Μαύρος (72΄Μαρτιμιανάκης), Ρίζος, Bara, Κακούσιος (50΄Ζαχαρός), Καλομπάτσιος (50΄Χορταργιάς), Αθανασόπουλος (48΄Κοντός), Juma (74΄Σταθάρας), Meta (78΄Λύρας), Νειας, Φανός (72΄Ελληνάκης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς, Γερογιάννης, Graci (48΄Ανδριτσόπουλος), Trungu, Idrizi, Καγιούλης, Κυρατζής (52΄Χαιρετάκης), Κανακάρης (79΄Καρκαλέτσης), Σαχσανίδης, Μακρυνικόλας Ι. (78΄Σεργάκης), Πανάκιας  (77΄Αργυρόπουλος)