Σάββατο 6 Μαΐου 2017

Αυτοκτόνησε η ομάδα...

Αδιανόητη ήττα στο 88΄ από την τυχερή Διάνα Ηλιούπολης με 0-1 και ορατός ο υποβιβασμός

Πάγωσε το αίμα των φιλάθλων της ομάδας από την αδιανόητη αυτή, ήττα με 0-1 από την Διάνα Ηλιούπολης και λέμε αδιανόητη διότι προς το τέλος του β΄ημιχρόνου έχασε ευκαιρίες από αυτές που λέμε ότι δεν χάνονται και όχι μια και δυο άλλα αρκετές. Η ομάδα άνοιξε την πόρτα του υποβιβασμού στην Β΄Αθηνών ύστερα από πολλά χρόνια με τις άσχημες εμφανίσεις των παικτών του Γιώργου Αλεξόπουλου κατά την διάρκεια των τελευταίων αγωνιστικών. Μοναδική ελπίδα σωτηρίας είναι μόνο τα μπαράζ έχοντας σε πρώτη φάση να αντιμετωπίσει τον ΑΟ Περιστερίου.

Βλέμματα απλανή, άνθρωποι που ξεφύσαγαν και μονολογούσαν κατά την διάρκεια της αποχώρησης από το γήπεδο. Ένα γήπεδο που ήταν ασφυκτικά γεμάτο και που δίψαγε από τον πόθο της σωτηρίας και όμως έγινε αυτό που δεν ήθελαν να το σκέφτονται. Και ένας λόγος είναι η σωρεία των χαμένων ευκαιριών στο β΄ημίχρονο δίνοντας το δικαίωμα να χτύπησουν οι φιλοξενούμενοι στο 88΄.

Η Διάνα φάνηκε καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο σε αντίθεση με τους παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου. Στο 12΄φάουλ από τον Ρούσεφ πέρασε ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι του Μητρούση.
Στο 21΄απίστευτη ευκαιρία με μπάσιμο και σουτ από τον Καλογερόπουλο Γιώργο απέκρουσε ο Κόρρας. Λάθος μεταβίβαση του Λέκκα στο 25΄έδωσε το δικαίωμα στον Καλλέργη να μπει και να σουτάρει άψυχα πάνω στον Μητρούση.

Στην επανάληψη η ομάδα είχε καλύτερες προσπάθειες για επίτευξη γκολ όμως οι παίκτες δεν πίστεψαν στους εαυτούς τους και δαπάνησαν μοναδικές ευκαιρίες απέναντι στην Διάνα που είχε ανοιχτεί για να βάλει γκολ. Στο 48΄ο Καλογερόπουλος Γιώργος σε μια απίστευτη ευκαιρία με φάτσα το τέρμα σούταρε άσχημα στέλνοντας αουτ την μπάλα. Στο 50΄ήταν η σειρά της Διάνας Ηλιούπολης να χάσει μια μοναδική ευκαιρία με κακό σουτ του Μπαλαφούτη μέσα από την μικρή περιοχή.

Στο 71΄ο διαιτητής Γκάμαρης δεν έδωσε καταφανέστατο πέναλτι σε ανατροπή του Λαμέ από τον τερματοφύλακα ύστερα από ασίστ πάσα του Άγκολι. Στο 75΄ο Ντάντις έβγαλε ασίστ στον Βασιλείου που ήταν στο σημείο του πέναλτι χάνοντας όμως το κοντρόλ σουτάροντας και σε δεύτερο χρόνο άστοχα.

Νέο σουτ από τον Ντάντι στο 76΄η μπάλα έφυγε άουτ. Σπάνια ευκαιρία και πάλι από τον Ντάντι στο 83΄ που επωφελήθηκε κλέψιμο και ασίστ από τον Καλογερόπουλο Γιώργο μόνο που το σουτ έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας. Κακή προβολή απο τον Καλογερόπουλο Γιώργο στο 82΄μέσα από την μικρή περιοχή ύστερα από πάσα του Ντάντι.

Και το κερασάκι στην τούρτα των χαμένων ευκαιριών έχασε στο 85΄ο Άγκολι με ψηλοκρεμαστό πλασέ που έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Διάνας Ηλιούπολης. Ώσπου ήρθε το έμφραγμα στο 88΄με πλασέ του Φαρμάκη μέσα από περιοχή. Τέλος την κόκκινη αντίκρισε ο  Καλλέργης με 2η κίτρινη στο 91'.

Λάθος τραγικό από τον Γκάμαρη στη περίπτωση πέναλτι πάνω στο νεαρό Λαμέ, καλοί οι βοηθοί Φωτόπουλος, Απτόσογλου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Μητρούσης, Κοντόσταυλος, Πιτέλης (55΄Βασιλείου), Καλογερόπουλος Ι., Τρακόσης, Ξενάκης (46΄Λιόνας)  Ντάντις, Άγκολι, Λαμέ (85΄Παππάς), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠ.: Κόρρας, Γιαννακόπουλος, Βιτωράτος, Φαρμάκης, Νίκολι, Σούλας (80΄Λουκάτς), Παριανός, Αναστασίου, Μπαλαφούτης (59΄Παπαδημητρίου), Ρούσεφ, Καλλέργης