Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017

"Χτύπησαν" σε κρίσιμα σημεία...

Έξυπνη νίκη του παιδικού με 2-0 επί του Κεραυνού Πετρούπολης

Ως μια έξυπνη νίκη μπορεί να χαρακτηριστεί η εμφάνιση του παιδικού επί του γειτονικού Κεραυνού Πετρούπολης με 2-0 καθώς οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα διάβασαν άψογα το ματς, δεν εκάναν περιττές ενέργειες και χτύπησαν σε πολύ κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού με τα δυο γκολ που σημείωσαν σχεδόν στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου.
Τα παιδιά του παιδικού λόγω της αναβολής της προηγούμενης αγωνιστικής με το Άτταλο άργησαν να βρουν τα πατήματα τους και να επιβάλουν το παιχνίδι τους ωστόσο έπαιξαν έξυπνα και άνοιξαν το σκορ στο 34΄όταν μετά από μια πανέμορφη ενέργεια του Κούκι, η μπάλα έφτασε στον Κουκίδη  και με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής έγραψε το 1-0 . Στην αρχή του ματς (4΄) το δοκάρι σημάδεψε ο Ελευθερόγλου με σουτ.

Η ομάδα χτύπησε στο 20" της επανάληψης με ένα όμορφο συνδυασμό και με γκολ του Ελευθερόγλου έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι έφθασαν κοντά στο γκολ στο 58' όταν κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Κουκίδη. Την έσχατη των ποινών εκτέλεσε ο Μπακάλης με τον Γιάκη να λέει ένα μεγαλοπρεπέστατο όχι με την απίστευτη  απόκρουση που έκανε.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ιντριζί (56΄Γιάκης), Βλαστός (22΄Σιάρκος), Τόλλιας, Σαπουνάς, Ζενέλι, Μπούρας (56΄Σκουλάς), Κυρίτσης (36΄Κεραμυδάς), Δημητρόπουλος, Ελευθερόγλου (67΄Σμιγάδης), Κουκίδης, Κούκι (47΄Πούλιος)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ.: Αλλάς Γ.(51 Μπεκος), Νταντάνης (62΄Παρασκευόπουλος), Πολυχρόνοπουλος, Καρτσακάς, Δασκαλάκης (45΄Κωστόπουλος), Κούλης (43'Μπακάλης), Παρασκευούδης, Ματθαίου, Κολυβάς (56΄Αλλάς Π), Πούλα, Μπακάλης (51΄Πόβας)