Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Έπεσαν κορμιά στο παιδικό (Pics-Vid)

Σαν τελικός παιδικού το Καματερό - Ιάσων 2-2

Έπεσαν κορμιά στον αγώνα του παιδικού με τον Ιάσονα που τελείωσε με σκορ 2-2 και που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον στους πολυπληθής φιλάθλους που το παρακολούθησαν. Πάθος, μαχητικότητα και ένταση στον αγωνιστικό χώρο αλλά και στη κερκίδα ήταν τα κυρίαρχα συστατικά  του συναρπαστικού αυτού ματς.
"Οι στρατιώτες" του Χρήστου Κουρέτα και του Ηλία Κλαδούχου προσπάθησαν πολύ για την νίκη μετά το 2-2 ωστόσο αυτό δεν κατέστη εφικτό πάρα την έντονη προσπάθεια που κατέβαλλαν στα τελευταία λεπτά. Ωστόσο το πάθος που επέδειξαν, άφησε τους φιλάθλους όμορφα συναισθήματα παρά το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Το 1-0 για το παιδικό σημείωσε ο Κούκι στο 27΄με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή και ύστερα από άψογο συνδυασμό Ελευθερόγλου - Κυρίτση - Κούκι.

Στο 33΄οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Κολιού από τον Βλαστό, Την έσχατη εκτέλεσε εύστοχα ο Τζιάκας γράφοντας το 1-1.

Στην επανάληψη ο Ιάσονας πέρασε μπροστά στο σκορ στο 40΄με ψηλοκρεμαστό πλασέ το Ντάλλα και αφού η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και αργά και βασανιστικά κύλισε στα δίχτυα του Ιντριζι.

Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Ελευθερόγλου στο 51΄με σουτ έξω από την περιοχη. Ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα είχε απευθείας χτύπημα φάουλ στο κάθετο δοκάρι Πανόπουλου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ιντριζι (53΄Γιάκης), Βλαστός (42΄Σιάρκος), Τόλλιας, Σαπουνάς, Ζενέλι, Μπούρας (46΄1Κρινόπουλος) Κυρίτσης (42΄Πούλιος), Δημητρόπουλος, Ελευθερόγλου, Κούκι, Κεραμυδάς (46΄ Δράκος)

ΙΑΣΟΝΑΣ: Πανόπουλος, Καραλής, Τσιραπίδης, Σιδέρης, Παπαιωάννου, Μερεντίνης, Ευαγγέλου (40΄Κανιούρας), Σταθόπουλος, Ντάλας, Κόλιος, Τζιάκας (46΄Ηλιόπουλος)