Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

Δεν άντεξε στην πίεση το παμπαιδικό

Γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον Άτταλο

Μέσα από τα χέρια τους έχασαν δικό τους παιχνίδι. Ο λόγος για το παμπαιδικό που ενώ νίκαγε με 0-2 τον Άτταλο εντούτοις δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων που έγινε στο τελευταίο εικοσάλεπτο του β΄ ημιχρόνου και γνώρισε την ήττα.
Οι παίκτες του Ηλία Δρέσιου και στα δυο ημίχρονα ξεκίνησαν καλά και μπορούσαν να πάρουν τη νίκη βάσει του σκορ, όμως υπήρξαν στιγμές που δεν είχαν καλή απόδοση με αποτέλεσμα να ηττηθούν και η ομάδα να βρίσκεται τώρα στην 6η θέση με 17 βαθμούς χάνοντας πλεονέκτημα απέναντι στον Άτταλο που σκαρφάλωσε στην 4η θέση με 25 βαθμούς.

Το 0-1 σημείωσε ο Φυτσίλης στο 39΄με κοντινό πλασέ και μέτα απο αναστάτωση στην άμυνα. Το 0-2 πέτυχε ο Λώλης με φάουλ και φού η μπάλα πέρασε απο όλη την άμυνα.

Όμως παρα το 0-2 οι γηπεδούχοι έδειξαν πάθος και θέληση να γυρίσουν το ματς και τα κατάφεραν.
Στο 49΄ ο  Μπαρδούσης μείωσε με κεφαλιά σε 1-2. Η ισοφάριση ήρθε στο 52΄ με κεφαλιά του Ντόνι ύστερα απο σέντρα του Lika.

Το τελικό 3-2 πέτυχε ο Παπακώστας με σουτ έκω απο την περιοχή.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Πασχαλίδης. Dhima, Καραγεωργίου, Τσαχνόπουλος, Σταύρος, Lika, Ασημαδόπουλος, Μακρίδης, Μπαρδούσης, Παπακώστας, Στεφάνου Έπαιξαν και οι: Ντόνις, Spahiv, Πετρίδης, Καλύβας, Κάντσαρης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Τσαγκάρης, Παπαναγόπουλος, Πανόπουλος, Φυτσίλης, Κάσπαρης, Καραπαναγιώτης,Χαγκάνου, Κολιός, Λώλης, Παπαδημητρίου, Κυρίτσης Έπαιξαν και οι: Άγγελης, Τσιφρίκας, Πελεκός, Μπεχλιούλης, Πέτρου, Τραχανάς, Κωνσταντινίδης